پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 22032329 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20396089
کد خبر : 266206 تاریخ ثبت : 1398/3/21 00:14 نظرات تایید شده : 0

افزایش 50 درصدی پرداخت زکات فطره در استان

خلیج فارس: مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: مردم این استان امسال ۴.۵ میلیارد تومان فطریه پرداخت کردندکه نسبت به پارسال افزایش 50 درصدی داشته است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ احمد لطفی با بیان اینکه این مبلغ شامل زکات فطره و کفارات بوده است افزود: زکات جمع‌آوری شده به حساب خانواده‌های نیازمند واریز شد.

وی یادآور شد: به‌ منظور رعایت مسائل و موازین شرعی در هزینه کرد زکات فطره، وجوهات جمع‌آوری ‌شده در هر شهر و منطقه، با محوریت ائمه جماعات و هیات ‌امنای مساجد بین نیازمندان همان منطقه و محل توزیع شده است.

دبیر شورای زکات استان بوشهر با تاکید بر ضرورت توجه به اولویت هزینه کرد زکات فطره برای امور معیشت و گره‌گشایی از مشکلات نیازمندان گفت: در توزیع زکات فطره به این موضوع مهم توجه ویژه شده است.

وی با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی زکات فطره امسال نسبت به پارسال خاطرنشان کرد: در سال گذشته دو میلیارد و 900 میلیون تومان فطریه توسط دبیرخانه شورای زکات جمع‌آوری و بین خانوارهای نیازمند توزیع شد.

لطفی با قدردانی از همکاری و تعامل سازمان‌های دولتی و نهادهای حمایتی در کمک به کمیته امداد برای جمع‌آوری زکات فطره بیان کرد: امسال نیز با سیاست‌گذاری درست شورای زکات استان، موسسات خیریه و حمایتی با سازمان‌دهی خاصی زکات فطره مردم را با مجوز دبیرخانه شورای زکات جمع‌آوری کردند.

وی با بیان اینکه کار جمع‌آوری زکات فطریه همچنان در پایگاه‌های مستقر در ادارات کمیته امداد و مراکز نیکوکاری ادامه دارد گفت: آن دسته از هم استانی‌هایی که هنوز فطریه خود را پرداخت نکرده‌اند می‌توانند این واجب الهی را در دفاتر کمیته امداد، مراکز نیکوکاری و یا از طریق شماره گیری کد دستوری *۸۸۷۷*۰۷۷#  روی تلفن همراه خود پرداخت کنند.

کلمات کلیدی خبر : کمیته امداد زکات فطره
-->