پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21604921 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19969363
کد خبر : 266155 تاریخ ثبت : 1398/3/20 14:51 نظرات تایید شده : 0

آبرسانی به روستاهای دشتی پایدار می‌شود

خلیج فارس: مدیر شرکت آبفار شهرستان دشتی با اشاره به بحران کم‌آبی در روستاهای این شهرستان گفت: با اجرای طرح نوسازی شبکه آبرسانی، حفر، تجهیز و کف‌شکنی چاه‌ها و و تجهیزات ایستگاه پمپاژ آبرسانی به روستاهای شهرستان دشتی پایدار می‌شود.

بوشهر| آبرسانی به روستاهای شهرستان دشتی پایدار می‌شود

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ یکی از مشکلات  و مطالبات مردم روستاهای دشتی تامین آب آشامیدنی است که با توجه به آغاز فصل گرمای شدید حل این مشکل باید در اولویت قرار بگیرد.

آبرسانی از طریق شبکه آبرسانی و تانکرهای آبرسان از جمله برنامه در راستای تامین آب آشامیدنی روستانشینان دشتی است.

مدیرامور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خورموج با تاکید بر اصلاح شبکه فرسوده آبرسانی روستاها اظهار داشت:  توزیع عادلانه آب از طریق مدیریت شبکه آبرسانی محقق می‌شود که در این راستا نوسازی  شبکه فرسوده در اولویت برنامه‌ها قرار گرفت.

عبدالله خدادادی با تاکید بر توزیع عادلانه آب خاطرنشان کرد:با نوسازی و بهسازی شبکه‌های‌فرسوده آب در فصل گرما، میزان پایداری آب روستاهای این شهرستان افزایش می‌یابد.

وی از حفر 2 حلقه چاه عمیق در روستاها خبر داد و بیان کرد: این چاه‌ها در راستای جبران کم‌آبی با  اعتبار 10 میلیارد ریال در کاکی، حفر و کف‌شکنی شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی با اشاره به حفر و تجهیز 5 حلقه چاه آب افزود: در این زمینه یک حلقه چاه در بخش کاکی و چهار حلقه چاه در بخش شنبه با اعتبار پنج میلیارد ریال حفر و تجهیز شده که زمینه افزایش پایداری آب روستاهای شهرستان دشتی را فراهم کرده است.

وی با اشاره به عملیاتی شدن خط انتقال آب روستای میانخره تا چارک شهرستان دشتی به طول سه‌هزار و 200 متر گفت: مرمت مخزن ذخیره و تجهیزات ایستگاه پمپاژ چاوشی از دیگر اقدامات اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی برای تقویت و پایداری آب شرب روستاهای شهرستان است.

خدادادی ازهوشمندسازی  مدیریت مصرف آب در روستاها خبر داد و افزود: احداث 4 اتاق پایش در بخش مرکزی شهرستان دشتی از طریق هوشمند سازی مبادی ورودی زمینه فراهم کردن مدیریت مصرف آب به صورت بهینه را فراهم کرده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی با اشاره به اجرای 14 کیلومتر خط انتقال از  روستای کبگان به گلستان گفت: این طرح با هدف کاهش هدر رفت آب همراه با نصب سه کنتور در مبادی ورودی جدید اجرا شده است.

وی،اجاره یک حلقه چاه برای افزایش آب ورودی به روستاهای بخش مرکزی دشتی را از دیگر اقدامات صورت گرفته دانست و افزود:هزینه‌های تجهیز پمپاژ تاسیسات روستای چاوشی وخرید پمپ‌های تقویت فشار روستای درازی و چارک با اعتبار 2.5 میلیارد ریال و نوسازی شبکه داخلی روستا با 50 میلیون تومان اجراء شده است.

خدادادی با تاکید بر مصرف بهینه آب در روستاهای دشتی افزود: در کنار اقدام‌های صورت گرفته بخش قابل توجهی از پایداری آب روستاها متوجه نحوه مصرف است که انتظار می‌رود روستائیان به این مهم توجه جدی داشته باشند.

کلمات کلیدی خبر : دشتی آبرسانی
-->