پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24278523 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1340278
کد خبر : 266105 تاریخ ثبت : 1398/3/20 11:43 نظرات تایید شده : 0

اشتغال ۲۴۰ نفر در نیروگاه اتمی بوشهر

اشتغال 240 نفر در نیروگاه اتمی بوشهر در 19 حرفه مهارتی فراهم شدخلیج فارس: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه سال گذشته افزون بر یک‌هزار و ۱۰۰ نفر در آموزش‌های مهارتی نیروگاه اتمی شرکت کردند گفت: این افراد در ۱۹ حرفه آموزش‌های لازم را فرا گرفتند و اشتغال ۲۴۰ حرفه آموز در نیروگاه اتمی بوشهر فراهم شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ عبدالمجید دراهکی صبح امروز در نشست برنامه ریزی آموزشی  فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 39 هزار نفر در بخش دولتی و خصوصی آموزش‌های مهارتی را فرا گرفته‌اند اظهار داشت: از این تعداد حرفه آموز 26 هزار 600 نفر در قالب تفاهم نامه همکاری با دستگاه‌ها ، نهادهای اجرایی و صنایع استان مهارت آموزی شده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه کاهش نرخ بیکاری با مهارت آموزی محقق می‌شود گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر منجر به اشتغال می‌شود و در سال گذشته افزون بر 39 هزار نفر مهارت آموزی و بخش عمده‌ای از آنان اشتغال‌زایی شدند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مهارت آموزی در اجرای تفاهم نامه همکاری با کمیته امداد با آموزش 4 هزار و 600 نفر انجام شده است افزود: تقویت و توسعه آموزش‌های مهارتی راهکاری مناسب و ایده‌آل برای دستیابی به خودکفایی و حرکت در راستای تولید، اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی تفاهم نامه با نیروهای مسلح را از دیگر تفاهم نامه‌های با اهمیت آموزش فنی و حرفه ای با آموزش بیش از 5 هزار و 500 سرباز در سال گذشته برشمرد و گفت: تفاهم نامه با بسیج سازندگی، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، نیروگاه اتمی، اتاق اصناف ایران، آموزش و پروش، دانشگاه‌ها، سازمان بهزیستی و سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی از دیگر تفاهم نامه‌های با اولویت کاری در مجموعه آموزش فنی و حرفه ای است.

دراهکی با تاکید بر نقش مهم مهارت در کاهش نرخ بیکاری تصریح کرد: بدون توجه به مهارت و حرفه‌ای آموزی دستیابی به اشتغال در همه عرصه‌ها با مشکل مواجه می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از توانمندسازی مهارتی 200 نفر از اتباع خارجی با همکاری اداره کل اتباع  و مهاجرین خارجی وزارت کشور و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: با برنامه ریزی انجام شده در دوره‌های مهارتی خیاطی،کامپیوتر، صنایع دستی و برق صنعتی  آموزش‌های مهارتی برای بیش از 250 نفر از اتباع خارجی امسال برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر توجه به تقویت مهارت در همه عرصه‌ها تصریح کرد: تقویت و توسعه آموزش‌های مهارتی راهکاری مناسب و ایده‌آل برای دستیابی به خودکفایی و حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی است.

دراهکی مهارت آموزی و ارتقاء مهارت کارگران شاغل در صنایع، صنوف و کارخانجات را نیز ضروری خواند و خاطرنشان کرد: این امر زمینه‌ساز ارتقاء کیفیت تولیدات، محصولات و خدمات می‌شود که با تفاهم نامه همکاری بسیج کارگری محقق می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از برنامه ریزی آموزشی امسال را انعقاد 54 تفاهم نامه همکاری دانست و گفت: پویایی شبکه اقتصادی در جامعه‌ به سه عامل اساسی منابع طبیعی، نیروی انسانی و آموزشهای مهارتی بستگی دارد که در این میان عامل نیروی انسانی مهمترین این عوامل است.

وی تاکید کرد: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که سهم نیروی انسانی متخصص و ماهر در توسعه و پویایی اقتصاد و ایجاد ارزش افزوده بسیار حائز اهمیت است و مجموعه آموزش فنی و حرفه ای در این راستا تمام تلاش خود را برای تربیت نیروی ماهر بکار می‌گیرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با بیان اینکه سال گذشته افزون بر یک‌هزار و 100  نفر در آموزش‌های مهارتی نیروگاه اتمی شرکت کردند گفت: این  افراد در 19 حرفه آموزش‌های لازم را فرا گرفتند و اشتغال 240 حرفه آموز در نیروگاه اتمی بوشهر فراهم شد.

دراهکی، به تفاهم‌نامه با پارس جنوبی پرداخت و بیان کرد: سال قبل یک‌هزار و 700  نفر آموزش‌های مورد نیاز صنایع پارس جنوبی را فرا گرفتند و اشتغال 400 نفر از حرفه‌آموزان در صنایع مختلف پارس جنوبی فراهم شد.

-->