پویاسامانه

کد خبر : 266102 تاریخ ثبت : 1398/3/20 11:40 نظرات تایید شده : 0

۲۲۷ میلیارد تومان به گندم‌کاران بوشهری پرداخت شد

227 میلیارد تومان به کشاورزان گندم‌کار بوشهری پرداخت شدخلیج فارس: مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر از پایان خرید تضمینی گندم در استان بوشهر خبر داد و گفت: ۱۳۲ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان بوشهر خریداری و ۲۲۷.۲ میلیارد تومان به گندم‌کاران پرداخت شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سید محمد هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهربا بیان اینکه برداشت گندم در استان بوشهر پایان یافت اظهار داشت: وضعیت برداشت محصول گندم در استان بوشهر به سبب بارش‌های مطلوب در زمستان و پاییز گذشته رضایت بخش بود.

وی با بیان اینکه سال گذشته 16 هزار تن گندم از کشاورزان بوشهری تحویل شد افزود: امسال خرید محصول کشاورزان گندم‌کار رشد بیش از 9 برابری نسبت به سال قبل داشت و به 132 هزار تن رسید.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر با بیان اینکه امسال 7 مرکز برای تحویل گندم کشاورزان تعیین شده بود خاطر نشان کرد:مبلغ گندم خریداری شده از طریق سامانه الکترونیکی بانک کشاورزی به حساب کشاورزان همزمان با خرید محصول واریز شده است.

هاشمی با اشاره به میزان پرداخت هزینه گندم خریداری شده و تصریح کرد: تاکنون 227.2 میلیارد تومان وجه گندم خریداری شده و هزینه حمل محصول به کشاورزان استان بوشهر پرداخت شده است.

وی بیان کرد: علاوه بر خرید گندم معمولی، بذر گندم از کشاورزان استان بوشهر به میزان بیش از 13 هزار تن خریداری که هزینه آن به حساب کشاورزان پرداخت شده است.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر خرید دانه روغنی کلزا را از دیگر محصولات خریداری شده دانست و با بیان اینکه بیشترین برداشت محصول گندم در دشتستان تحویل شده است تصریح کرد: بیش از 60 درصد اراضی کشاورزی استان بوشهر در دشتستان قرار دارد از این نظر بیشنرین محصول تحویلی در این شهرستان بوده است.

-->