پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21919618 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20283560
کد خبر : 265659 تاریخ ثبت : 1398/3/18 10:27 نظرات تایید شده : 13
شنیدنی‌های هفتگی «خلیج فارس»؛

ماجرای سفارش صندلی ستاد انتخاباتی عضو شورا توسط شهرداری!/ آخرین خبرها از نامزدهای مجلس/ بلاتکلیفی پرونده مضاربه صوری

تبرئه شهردار سابق بوشهر از اتهام اختلاس 23 میلیاردی/ نگرانی درباره تعدیل نیروهای شرکت صدرا/ انتقاد از زمزمه کوچ مدیران خوزستانی به بوشهر

خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نامزدهای مجلس به 20 درصد آراء صحیح نیاز دارند. موسوی، مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفته: با اصلاح قانون انتخابات مجلس در خرداد ماه سال ۹۵، برای اعلام اسامی منتخب یا منتخبین انتخابات، آرای نامزدها بر تعداد آرای صحیح حوزه انتخابیه تقسیم و درصدگیری خواهد شد. هر کدام 20 درصد را کسب کنند، نماینده می شوند. به گفته وی، در صورت تساوی آرا دو یا چند نفر از آنان، ملاک انتخاب قرعه است که در جلسه مشترک هیأت‌های اجرایی و نظارت مرکز حوزه انتخابیه انجام خواهد گرفت و نامزدهای مربوطه می‌توانند در این مراسم حضور داشته باشند.
 • ۳ مظنون تیراندازی مرگبار به رئیس شورای روستای حصار دیلم دستگیر شدند. پلیس استان گفته: تحقیقات پلیسی در مورد علت حادثه ادامه دارد که پس از اتمام تحقیقات اطلاع رسانی خواهد شد. شایان ذکر است نیمه شب جمعه، جواد خلیفه لیراوی رئیس شورای اسلامی روستای حصار شهرستان دیلم بر اثر تیراندازی افراد ناشناس و با خودروی بدون پلاک هدف قرار گرفت و کشته شد.
 • عکس ماهواره‌ای مربوط به 15 خرداد از آلودگی گسترده جنوب استان بوشهر حکایت دارد. در تصویر محدوده پارس جنوبی در جنوب استان بوشهر مشخص است.

 • میگلی‌نژاد شهردار سابق بوشهر از اتهام اختلاس ۲۳ میلیاردی تبرئه شد. دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بوشهر با قرار منع تعقیب غلامعلی میگلی نژاد شهردار سابق بوشهر در ماجرای پرونده اختلاس ۲۳ میلیارد تومانی شهرداری مرکز استان، وی را از اتهام وارده مبرا، و اقدام به صدور قرار نهایی کرد. در پی طرح موضوع اختلاس ۲۳ میلیارد تومانی در اوائل سال ۹۶ توسط الهام بارگاهی عضو سابق شورای اسلامی شهر بوشهر، و درخواست وی از نهادهای نظارتی و بازرسی برای رسیدگی به این تخلف، پرونده ای با شکایت بازرسی استان در شعبه اول دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بوشهر تشکیل، و شهردار سابق، معاون مالی اداری سابق شهرداری و برخی مدیران آن مجموعه به دادگاه فراخوانده شدند. نهایتا به استناد مجوزهای صادره از سوی شورای شهر یا قوانین بالادستی شهرداری ها، هزینه کرد این مبلغ در زمینه بدهی های شهرداری صحیح اعلام شد و از اتهام تصرف غیرقانونی و شهردار سابق از اتهام تضییع اموال دولتی تبرئه شد.
 • جسد مردی که اقدام به حلق آویز کردن خود از درخت کرده بود در پارک طوبی چغادک کشف شد. گویا یکی از شهروندان از بوی ناشی از جسد که ظاهرا چند روز در درخت رها شده، متوجه حادثه گردیده و پلیس را در جریان قرار داده است. پلیس تحقیقات برای شناسایی هویت وی را آغاز کرده است.
 • علی افراشته مشاور رییس مجلس برای کاندیداتوری در حوزه دشتی و تنگستان از این سمت استعفا کرد. به نظر می رسد وی استاندار اسبق بوشهر عزم خود را برای کاندیداتوری بیش از دوره های قبل جزم کرده است.
 • زمزمه کوچ مدیران خوزستانی به سمت استان بوشهر با واکنش هایی در فضای سیاسی استان مواجه شده است. پس از انتصاب "محمدحسین ارسطوزاده" معاون میراث فرهنگی خوزستان به عنوان سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان بوشهر، خبر انتصاب قریب الوقوع مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان پس از تودیع از این سمت در بوشهر هم مزید علت شده است.
 • مالباختگان پرونده مضاربه صوری بوشهر نسبت به بلاتکلیف ماندن پرداخت وجوه خود ابراز نارضایتی می کنند. برخی از آنها طی پیام هایی به «خلیج فارس» می گویند: با وجود گذشت 5 سال از این پرونده، صرفا بخش کمی از وجوه مردم پرداخت شده و خبری از محاکمه متهمان نشده است. این درحالیست که پرونده های مشابه و سنگین تر از این در سطح کشور پیش رفته است. پیگیری خبرنگار «خلیج فارس» از مقامات قضایی درباره سرنوشت این پرونده تا زمان انتشار مطلب نتیجه بخش نبوده است.
 • افزایش جیرجیرک ها هم استانی ها را کلافه و آسایش آنها را سلب کرده است. ضرورت دارد دستگاههای متولی نظیر شهرداری ها، جهاد کشاورزی و محیط زیست نسبت به همکاری مشترک برای سمپاشی و تدابیر مناسب در این خصوص اقدام کنند.
 • برخی از داوطلبان احتمالی انتخابات در استان دچار تردید شده‌اند و همین موضوع نیز در عدم استعفای برخی چهره ها موثر بوده است. گویا این تردید به دلیل شرایط جامعه و سختی جلب آرای مردم است. حتی در این بین احتمال داوطلب نشدن برخی از نمایندگان فعلی استان در انتخابات به دلیل نداشتن کارنامه قابل دفاع برای ارائه و رای آوری مجدد نیز می رود.
 • شنیده می شود 2 تن از اعضای فعلی شورای شهر بوشهر از تسویه بدهی خود در قبال یک مغازه کرایه صندلی خودداری می کنند. ظاهرا این مغازه مدعیست که صندلی ها را با سفارش نیروهای شهرداری! در اختیار ستادهای این دو عضو شورا در انتخابات اردیبهشت 96 قرار داده، ولی با وجود مراجعات مکرر به شهرداری یا این اعضا، کسی زیر بار پرداخت مطالبات وی نمی رود، این دو عضو هم خود را در این خصوص مسئول نمی دانند! ظاهرا این مغازه دار که با گذشت دو سال از انتخابات دستش از پول خود کوتاه دیده، هشدار داده اگر تا آخر خرداد مطالبات وی تعیین تکلیف نشود، با حضور در صحن شورای شهر سایر اعضا و شهروندان را در جریان این اتفاق قرار می دهد. این مطلب اخیرا به صورت تلویحی از سوی برزگرزاده عضو شورای شهر در صحن علنی مطرح شده و از قضا این دو عضو در جلسه حضور نداشتند.
 • بلیت کنسرتها هم از گرانی در امان نماند. گویا به تازگی قانونی تصویب شده است که براساس آن ۱۰درصد از درآمد حاصل از کنسرت‌ها به خزانه دولت واریز می‌شود و این قانون عامل گرانی کنسرت ها است.
 • گمرک به سیستم نسیه روی آورده است. گویا ترخیص کالا به شکل نسیه در گمرک صاحب دستورالعمل شده است. گفتنی است این نوع ترخیص تنها برای واحدهای تولیدی معتبر و در ازای نگهداری بخشی از کالا انجام خواهد شد.
 • بخشنامه تازه وزارت آموزش و پرورش مبنی بر این که 10 درصد هزینه دوخت لباس فرم دانش آموزان را از واحدهای تولیدی اخذ و به عنوان درآمد سازمان دانش آموزی لحاظ شود، منجر به گرانی لباس فرم دانش آموزان خواهد شد. نگاهی به شرایط بازار نشان می دهد: قیمت هر دست لباس فرم دانش آموزی از 70 هزار تا 140 هزار تومان بسته به مقطع تحصیل دانش آموزان آب می خورد که با بخشنامه اخیر آموزش و پرورش، انتظار می رود با افزایش چشمگیری برای سال جدید تحصیلی همراه شود.
 • رییس شورای شهر کاکی که مدتها نامش به عنوان یک کاندیدای انتخابات مجلس مطرح بود، از رقابت در انتخابات ۹۸ مجلس بازماند. با اتمام زمان استعفای داوطلبان نمایندگی مجلس از مشاغل موردنظر، سید علی‌اکبر فاطمی ترجیح داد همچنان نماینده استان در شورای عالی استانهای کشور و رییس شورای شهر کاکی بماند. ظاهرا سید محمد‌مهدی پورفاطمی نماینده سابق این حوزه که به دلیل عدم تایید صلاحیت رقابت‌های مجلس دهم را از دست داد این بار عزم خود را برای کاندیداتوری در انتخابات یازدهم جزم کرده است.
 • شورای شهر گناوه در امضای استشهادهای محلی‌ تخلف کرده است. عربزاده، رئیس شورای شهر بندرریگ از توابع شهرستان گناوه گفته: طبق بخشنامه فرمانداری گناوه، شوراها حق امضای استشهاد محلی را ندارند. با این وجود شورای شهر گناوه یک نامه استشهاد محلی را که در حوزه بندرریگ بوده و حتی در حوزه آنها نبوده امضا کرده است که از فرماندار انتظار رسیدگی داریم.
 • عباس رضوی رئیس شورای شهر بیدخون برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از سمت خود استعفا داد. وی وکیل دادگستری است و قرار است در حوزه جنوب استان داوطلب نمایندگی مجلس شود.
 • از شما چه پنهان شرکت های منطقه ویژه اقتصادی لامرد در اطلاعیه های استخدام نیرو شامل کادر فنی یا نیروهای ساده، اولویت نخست را با بومی ها اعلام می کنند. این درحالیست که نماینده این شهرستان درخصوص استخدام های پارس جنوبی در استان بوشهر اصرار به اختصاص سهمیه جداگانه برای حوزه انتخابیه وی دارد.
 • شنیده ها از احتمال تعدیل نیروهای شرکت صدرا بوشهر از تیرماه به دلیل نبود پروژه جدید حکایت دارد. البته هفته گذشته این شرکت شاهد تغییر مدیرعامل بوده، طوری که "محمدرحیم دهقانی" پس از چندین سال از مدیریت شرکت صنایع دریایی ایران کنار گذاشته شد و سامانی نیا از طرف فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) سپاه به سمت عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت صدرا منصوب شد. وی قبلا مدیر کارگاه فاز 13 پارس جنوبی بوده است. باید دید مدیریت جدید در این خصوص چه تدبیری خواهد داشت.
 • دست آخر اینکه مصاحبه روز گذشته عبدالخالق برزگرزاده عضو شورای شهر بوشهر مبنی بر صدور مجوز 2 ساله وزارت کشور برای تیمداری شهرداری در لیگ برتر، با تکذیبیه دهدار رییس این شورا در فضای مجازی منتشر شد که گفته بود: "تاکنون هیچ نامه مکتوبی مبنی بر مجوز وزارت کشور برای تیمداری در لیگ برتر صادر نشده و از دوستان تقاضا داریم تا موضوعی قطعی نشده، از اظهارنظر پرهیز کنند تا احیانا تبعاتی برای تیم شاهین و صدور مجوز نهایی نداشته باشد". متعاقب آن، برزگرزاده در مصاحبه دیگری تصریح کرد که این خبر از منابع موثق کسب کرده و از رییس شورای شهر تعجب می کند که چرا خبری که باعث نشاط هواداران این تیم می شود فیریز می کنیم؟ همچنین کیوان هاشم زاده دیگر عضو شورا نیز گفته که صدور مجوز دو ساله برای تیم شاهین را تایید کرده است.
-->