پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28780406 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 49136723
کد خبر : 265658 تاریخ ثبت : 1398/3/18 10:25 نظرات تایید شده : 1
نمایندگی‌های فروش برندهای خارجی در شرف تعطیلی

لوازم خانگی خارجی سر از بازار سیاه در آورد

خلیج فارس: در حال حاضر فروش برندهای معتبر به دست دلال ها افتاده است. کالاهایی که به این شکل به فروش می رسد هم مشمول گارانتی نمی شود.

خلیج فارس: در پی افزایش قیمت ارز و اعمال تحریم های اقتصادی، برندهای معتبر جهانی در شرف ترک ایران هستند. همین موضوع باعث افزایش تصاعدی قیمت لوازم خانگی خارجی شده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ یکی از نمایندگی های فروش یک برند خارجی در این رابطه گفت: از حدود 30 مدل یخچال خارجی که می فروختیم الان فقط سه مدل از آن در بازار موجود است که با قیمت 23 و 27 میلیون تومان به فروش می رسد.

به نوشته روابط عمومی اتاق اصناف، وی ادامه داد: در حالی که تا سال قبل هر ماه حدود یک کانتینر لباس شویی و جاروبرقی خارجی می فروختیم الان مدتهاست که لباسشویی خارجی از طرف نماینده اصلی در ایران عرضه نمی شود.

این عامل فروش و خدمات پس از فروش لوازم خانگی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در بیست سال اخیر برای اولین بار است که دفتر مرکزی، قطعات کالاهای مشمول گارانتی را به دلیل نبود قطعه در کشور تعمیر می کند. قطعات دست دوم هم در صورت وجود در بازار تا 900 درصد افزایش قیمت دارند. مثلا موتور کولر از حدود 300 هزار تومان به بیش از 2 میلیون و 800 هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داد: همین موضوع به دلیل زمان بر بودن پروسه تعمیر باعث نارضایتی گسترده بین مصرف کنندگان شده است.

این عامل فروش و خدمات پس از فروش لوازم خانگی در پایان ابراز داشت: در حال حاضر فروش برندهای معتبر به دست دلال ها افتاده است. کالاهایی که به این شکل به فروش می رسد هم مشمول گارانتی نمی شود. دلال ها هم حداقل به دو برابر قیمت واقعی به دست واحدهای صنفی می رسانند.

وی در پایان ابراز داشت: شرایط جدید بازار و کمبود شدید لوازم خانگی باعث تعدیل نیرو در واحدهای خدمات پس از فروش شده است. به همین دلیل در نمایندگی ما که بیش از سی نیرو داشتیم مجبور شده ایم که فقط دو نفر را نگه داریم و عذر بقیه را بخواهیم.