پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 31640996 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 50935468
کد خبر : 265396 تاریخ ثبت : 1398/3/15 17:33 نظرات تایید شده : 0

دختر قربانی تجاوز به شکل قانونی به زندگی خود خاتمه داد+عکس

خلیج فارس: دختر نوجوانی که توسط دو مرد مورد تجاوز قرار گرفته بود، در ۱۷ سالگی و به شکل قانونی در هلند به زندگی خود پایان داد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ «نوآ پوتوون» که از افسردگی و بی‌اشتهایی عصبی رنج میبرد، برای نخستین بار در ۱۱ سالگی مورد تعدی واقع شد و زمانی که تنها ۱۴ سال داشت نیز توسط دو مرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفت. او این اتفاقات را به خاطر شرمندگی از پدر و مادر خود پنهان کرده بود.

دختر قربانی تجاوز به شکل قانونی به زندگی خود خاتمه داد

نوآ ماجرای جدال خود را با عواقب حاصل از تجاوز جنسی در کتابی تحت عنوان «بردن یا یاد گرفتن» منتشر کرد.

وی در آخرین مطلبی که در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد گفت که دیگر نمی‌تواند چیزی بخورد و بیاشامد و وضعیت برای او «غیرقابل تحمل» شده است. او نوشته بود «نفس می‌کشم اما دیگر زنده نیستم».

مطابق مقررات کلینیک مرگ خودخواسته در هلند آن دسته از بیماران متقاضی که در حال رنج کشیدن از «وضعیتی غیرقابل تحمل و غیرقابل سر کردن» هستند، می‌توانند از کمک پزشکان برای پایان دادن به زندگی خود بهره بگیرند.

در هلند مرگ خودخواسته برای افراد زیر سن قانونی مجاز نیست، با این حال در موارد محدودی بسته به پرونده مجوز به آنها داده می‌شود.

در سال ۲۰۱۷ تعداد ۶ هزار ۵۸۵ نفر در هلند به روش مرگ خودخواسته به زندگی خود پایان دادند.

هلند، لوکزامبورگ، بلژیک تنها کشورهای اتحادیه اروپا هستند که مرگ خودخواسته در آن‌ها قانونی است.

در سوئیس مشارکت پزشکان در مرگ خودخواسته بیماران مجاز شمرده می‌شود و در فنلاند نیز برای این دسته از پزشکان مجازاتی در نظر گرفته نشده است. در مابقی کشورهای اروپایی همچنان بحث‌های شدید بر سر مشروعیت مرگ خودخواسته وجود دارد و غالبا به جز در موارد استثنا غیرقانونی است.