پویاسامانه

کد خبر : 265359 تاریخ ثبت : 1398/3/15 10:30 نظرات تایید شده : 2

امام جمعه کنگان: بومیان اولویت اشتغال در این منطقه هستند

خلیج فارس: امام جمعه کنگان گفت: اولویت حفظ و جذب نیرو در فرصت های شغلی شرکت های مستقر دراین منطقه با بومیان است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ حجت الاسلام محمود محمودی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر و اجتماع هزاران نفر از مردم این شهر با اشاره به احداث و بهره برداری برخی فازهای پارس جنوبی در شهرستان کنگان افزود: فازهایی که افتتاح و به بهره برداری رسیده‌اند و تحویل مجتمع گاز می‌شوند اولویت اول آنها بایستی حفظ نیروهای بومی شاغل در آنها باشد.

امام جمعه کنگان: بومیان اولویت اشتغال در این منطقه هستند

وی بیان کرد: اگر بنا باشد نیروی جدیدی نیز جذب شود باز اولویت با نیروهای بومی، بویژه شهرستان کنگان است.

محمودی با انتقاد شدید از تأخیر چندین ماهه برخی شرکت‌های منطقه در پرداخت حقوق کارگران گفت: شرکت هایی که در پرداخت حقوق کارگران کوتاهی می‌کنند بایستی مورد خطاب و عتاب قرار گیرند تا به کارگران ظلم نکنند.

وی ضمن درخواست از شورای تأمین و محاکم صالحه در رسیدگی و برخورد با شرکت‌های متخلف اضافه کرد: اگر شرکت‌های تاخیر کننده در پرداخت حقوق کارگران اقدامی عاجل انجام ندهند از تریبون نماز جمعه آنها را به مردم معرفی خواهم کرد تا همه بدانند چه کسانی به قشر کارگر ظلم می‌کنند.

امام جمعه کنگان با تبریک انتصاب یکی از نیروهای بومی شهرستان به عنوان مدیرعامل شرکت برق استان بوشهر گفت: امیدواریم بکارگیری نیروهای توانمند بومی در پست‌های مدیریتی شهرستان و استان تداوم یابد.

محمودی با تبریک عید سعید فطر و تاکید بر حفظ معنویت بدست آمده از ماه رمضان در طول سال اظهار داشت: تلاش کنیم از معنویت شب های قدر به عنوان ذخیره‌ای برای طول سال استفاده شود.

وی به مراسم ختم اموات اشاره و با تبیین مصوبه شورای فرهنگ عمومی و لزوم اجرای آن، خطاب به مردم گفت: تلاش شود با کاهش زمان مراسم ختم از تحمیل فشار بر صاحبان عزا اجتناب شود.

امام جمعه کنگان به مساله نهضت مسجدسازی اشاره و با تشکر از همه خیران مسجدساز اظهارداشت: با توجه به اینکه استاندار بوشهر و فرماندار کنگان برای بازسازی ساختمان مسجد جامع شهر کنگان اعتبار تخصیص داده اند اما این اعتبار جوابگو نیست و انتظار می‌رود خیران با مشارکت در این امر خداپسندانه زمینه بازسازی این مسجد را فراهم کنند.

محمودی ضمن تاکید بر لزوم نظارت دستگاه‌های انتظامی و قضائی بر سواحل، به مسئله آغاز جشن‌های عروسی اشاره و بیان کرد: توصیه می‌کنم هم مردم در جشن‌های عروسی حدود الهی را رعایت و هم در مجالس دینی و حاکمیتی و مجالس ملی از هرگونه شادی خلاف دین اجتناب شود.

وی با اشاره به آغاز فصل گرما و ضمن تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف برق گفت: ر عین حالی که از مردم می‌خواهم صرفه جویی را پیشه کنند از وزارت نیرو هم درخواست می‌کنم با توجه به گرمای بالای ۵۰ درجه در این مناطق مردم را درک و اگر خاموشی وجود دارد در مناطق سردسیر کشور باشد.

خطیب نماز عید فطر به مساله کمبود آب در شهرستان کنگان و گلایه مردم از این موضوع بیان کرد: اصلاح شبکه فرسوده آب شهرستان با هدف جلوگیری از هدر رفت آب می‌تواند به کاهش کم آبی در این خطه کمک کند.

محمودی با تشکر از حضور گسترده در مراسم دعا و قرآن خوانی شب های احیا و راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس، نه به معامله قرن و نا امید کردن دشمن بود.

وی همچنین با تشکر از حضور ملت بزرگ ایران در صحنه‌های مختلف افزود: حضور ملت با بصیرت، انقلابی و ولایی ایران اسلامی و تبعیت از ولی فقیه زمان، باعث عقب نشینی دشمن شد به گونه ای که آمریکای مدعی را وادار کرده تا اکنون با خواهش و التماس خواهان مذاکره و گفت و گو با مقام های کشورمان باشد.

کلمات کلیدی خبر : کنگان امام جمعه کنگان
-->