پویاسامانه

کد خبر : 264882 تاریخ ثبت : 1398/3/12 09:42 نظرات تایید شده : 0

سهمیه استان از طرح اقدام ملی هزار واحد مسکونی است

سهمیه استان بوشهر از طرح اقدام ملی هزار واحد مسکونی استخلیج فارس: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: براساس طرح اقدام ملی، ساخت 100 هزار واحد مسکونی در کشور به عهده این بنیاد گذاشته شده که سهمیه این استان ساخت هزار واحد مسکونی است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ حمید حیدری بریدی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی براساس طرح اقدام ملی باید تا پایان دولت دوازدهم در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت برای اقشار متوسط و آسیب پذیر این واحدهای مسکونی را احداث کند.

وی بیان کرد: احداث این تعداد واحد مسکونی در استان بوشهر در قالب قانون برنامه ششم و ساماندهی و تولید مسکن اجرا می شود.

حیدری بریدی اضافه کرد: برای اجرای طرح اقدام ملی زمین مورد نیاز باید توسط اداره کل راه و شهرسازی تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مسکن تامین شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در زمان حاضر در حال تملک زمین از اداره کل راه و شهرسازی هستیم و کار بعضی از شهرها از جمله دشتی، بوشهر و چغادک نهایی و مابقی در دست اجراست.

وی ادامه داد: همچنین امسال در قالب طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در استان بوشهر مقاوم سازی می‌شود.

حیدری بریدی گفت: در این ارتباط تاکنون یکهزار و ۵۵۲ واحد مسکونی به بانک‌ها معرفی شده اند و سقف تسهیلات پرداختی به این واحدها هر کدام ۴۰۰ میلیون ریال است.

کلمات کلیدی خبر : حمید حیدری بریدی سهمیه
-->