پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 27519562 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23435752
کد خبر : 264706 تاریخ ثبت : 1398/3/11 10:26 نظرات تایید شده : 0

قهرمانی پرسپولیس یا داماش؟

خلیج فارس: فینال جام حذفی یکشنبه شب در ورزشگاه شهدای فولاد در شهر اهواز بین پرسپولیس تهران و داماش گیلانیان برگزار می شود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فارس؛  آخرین دیدار فوتبال باشگاهی در فصل ۹۸-۹۷ یکشنبه شب ساعت ۲۱ بین دو تیم پرسپولیس و داماش گیلانیان برگزار می‌شود. فینال جام حذفی که تیم غول کش و شگفتی ساز و دسته دومی داماش یک پای آن است. داماش گیلانیان برای رسیدن به فینال راه نسبتاً سختی را طی کرد و با حذف دو تیم لیگ برتری ماشین سازی و سایپا خود را به فینال رسانده تا مهم‌ترین مسابقه تاریخ خود را مقابل پرسپولیس برگزار کند.

مسیر پرسپولیس برای رسیدن به فینال سخت‌تر از حریفش بوده و شاگردان برانکو دو تیم مدعی و خوب پدیده و سپاهان را حذف کرده اند. پرسپولیس قهرمان سه دوره لیگ برتر به دنبال دومین جام قهرمانی این فصل است. با این حال خیلی از کارشناسان می‌گویند اگر پرسپولیس خود را قهرمان جام حذفی بداند ممکن است اسیر شگفتی شود و شبی تلخ را در تاریخ خود تجربه کند. از دست دادن جام قهرمانی مقابل تیم دسته دومی می تواندبزرگترین کابوس سرخپوشان تهرانی و هواداران شان باشد. هرچند که این مساله خیلی دور از ذهن است.

روی کاغذ بدبین‌ترین هوادار پرسپولیس و خوش بین ترین طرفدار داماش گیلانیان، شاگردان برانکو را بازنده این مسابقه نمی‌دانند اما فوتبال ورزش غیرقابل پیش بینی است و جام حذفی، جام شگفتی‌ها! داماش دو بازی مهم را با ضربات پنالتی برده است اول دربی گیلان با چوکا و بعدی هم بازی با ماشین سازی را در ضربات پنالتی پیروز شده است بنابراین احتمال دارد که آنها از ابتدا به دنبال کشاندن مسابقه به وقت‌های اضافه و ضربات پنالتی باشند.

پرسپولیس با برانکو در این سه فصل اخیر هرچقدر در لیگ برتر خوب عمل کرده وسه قهرمانی به دست آورده در جام حذفی بد نتیجه گرفته است! شکست و حذف مقابل تیم دسته دومی قشقایی شیراز، باخت مقابل صنعت نفت آبادان و شکست مقابل ذوب آهن نتایج برانکو در جام حذفی دوره‌های پیشین بوده است.

پرسپولیس با حضور هواداران پرشمارش در اهواز غریبه نخواهد بود و سرخپوشان می‌خواهند یک جام قهرمانی دیگر را بالای سر ببرند تا سه گانه این فصل خود را تکمیل کنند. قهرمانی در سوپرجام، قهرمانی در لیگ برتر و حالا هم قهرمانی در جام حذفی می‌تواند پایانی خوش برای پرسپولیسی باشد که در این فصل در لیگ قهرمانان آسیا در مرحله گروهی ناباورانه حذف شد.

مسیر داماش تا فینال:

داماش صفر (۴) - چوکای تالش صفر (۳) در ضربات پنالتی

داماش ۲- مقاومت تهران صفر

داماش یک (۳) - ماشین سازی یک (۲)

داماش ۲- سایپا تهران یک

مسیر پرسپولیس تا فینال:

پرسپولیس یک - سپیدرود رشت صفر

پرسپولیس یک (۳) - پدیده یک (یک) ضربات پنالتی

پرسپولیس یک - سپاهان اصفهان صفر

اسامی داوران فینال جام حذفی:

داور: موعود بنیادی فر

کمک‌ها: بابک داوری – علی دودانگه

داوران پشت دروازه: سیدمهدی سیدعلی – کوپال ناظمی

داور چهارم: حسین مرادی

ناظر داوری: زاهد بحرینی

-->