پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9721776 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2970374
کد خبر : 264495 تاریخ ثبت : 1398/3/9 21:32 نظرات تایید شده : 0

آموزش و پرورش استان با کمبود نیروی آموزشی مواجه می‌‌شود

خلیج فارس: سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: سال آینده بخش اعظمی از نیروهای آموزش و پرورش استان بوشهر بازنشسته می‌شوند و این دستگاه با کمبود نیروی انسانی آموزش محسوسی مواجه می‌‌شود.

آموزش و پرورش استان بوشهر با کمبود نیروی انسانی آموزشی مواجه می‌‌شود

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ غلامحسین حسینی عصر امروز در گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر با بیان اینکه طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان با هدف ارزیابی و شناسایی اختلالات جسمانی و سطح آمادگی تحصیلی نوآموزان اجرا می‌شود اظهار داشت: نوآموزان بدو ورود به دبستان از نظر بینایی، شنوایی، ضریب هوشی و نمودار رشد مورد سنجش قرار می‌گیرند.

وی، از راه‌اندازی پایگاه سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در همه نقاط استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: این طرح همزمان با سراسر کشور از اول تیرماه در استان بوشهر آغاز بکار می‌کند و حدود 5 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در پایگاه‌های ثابت و سیار استان بوشهر سنجش می‌شوند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر نظارت ویژه مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق از طرح یاد شده گفت:
 در ثبت نام دانش آموزان در مدارس خاص از جمله شاهد، تیزهوشان و همچنین مدارس هیئت امنایی، 70 درصد تخفیف شهریه ثبت نام برای فرزندان فرهنگی استان بوشهر مورد توجه قرار گرفته است.

حسینی، ساماندهی نیروی انسانی در سال تحصیلی آینده را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در فصل تابستان اعزام دانش آموزان به اردوهای ورزشی و فرهنگی و اجرای نکات ایمنی باید مورد توجه باشد تا این اردوها با امنیت لازم برگزار شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر نیز در این گردهمایی از افزایش نیروهای بازنشسته فرهنگی در سال آینده خبر داد و اظهار داشت: با توجه به بازنشستگی نیروها در سال 1399، استان نیز با کمبود نیروی انسانی محسوسی مواجه می‌‌شود که باید در همین راستا تدبیری اندیشه شود.

اکبر مولایی با اشاره به اینکه تامین نیروهای انسانی آموزش و پرورش به عهده دانشگاه فرهنگیان است افزود: سالانه سهمیه‌ای به دانشگاه فرهنگیان در کنکور تخصیص داده می‌شود که اگر به موقع اقدام نشود منجر به جذب کامل نیروها نمی‌شود.

وی با اشاره به وضعیت دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان به عدم فضای کافی آموزشی و خوابگاهی برای جذب دانشجو معلم پرداخت و تصریح کرد: سال آینده 800 سهمیه برای جذب نیروی انسانی مصوب شده که جذب آنها به تلاش آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان استان بستگی دارد.

-->