پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32449081 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51742077
کد خبر : 264044 تاریخ ثبت : 1398/3/7 12:07 نظرات تایید شده : 0

پزشک پاکستانی ۵۳۷ کودک را به ویروس ایدز آلوده کرد

خلیج فارس: در ایالت سند در جنوب پاکستان ویروس ایدز به‌طور ناگهانی گسترش یافته است. حالا مشخص شده که یک پزشک کودکان سرنگ‌های آلوده را چندین مرتبه استفاده کرده و باعث شیوع ویروس اچ‌آی‌وی شده است.
    
به گزارش «خلیج فارس» به نقل از عصرایران؛ در جنوب پاکستان در حال حاضر ۷۰۰ نفر احتمالا از طریق سرنگ آلوده به ویروس اچ‌آی‌وی مبتلا شده‌اند. تا روز شنبه ۴ خرداد (۲۵ مه) در شهر راتودرو و حومه آن نتیجه آزمایش ایدز برای ۶۸۱ نفر مثبت بوده است که ۵۳۷ نفرشان کودک بین دو تا ۱۲ ساله هستند.

این خبر را نماینده دولت روز یک‌شنبه ۵ خرداد در یک کنفرانس مطبوعاتی که از تلویزیون پخش می‌شد، اعلام کرد.

ظفر میرزا نماینده دولت گفته یک پزشک کودکان متهم است که ویروس ایدز را در این منطقه انتشار داده است. علت آن هم احتمالا استفاده چندباره از سرنگ‌های آلوده بوده است.

این نماینده از "اقدامات شدید" دولت در صورت تایید این خبر، برای مقابله با گستردگی بیشتر ویروس اچ‌آی‌وی خبر داده است.

پزشکی که خود بیمار است

مظفر گنگ‌رو، پزشک کودکان که متهم به انتشار ویروس ایدز در ایالت سند شده، خود اچ‌آی‌وی مثبت است. او این اتهام را که بیمارانش را از قصد به ویروس ایدز آلوده کرده رد می‌کند.
 
مقامات اما او را از این نظر مقصر دانسته‌اند که اقدامات امنیتی لازم را انجام نداده تا جلوی شیوع این ویروس را بگیرد. این پزشک در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد.


کلمات کلیدی خبر : پاکستان ایدز