پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9722076 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2970674
کد خبر : 263704 تاریخ ثبت : 1398/3/5 10:53 نظرات تایید شده : 0

رشته کارورزی در دانشگاه فرهنگیان بوشهر تدریس می‌شود

رشته کارورزی به صورت علمی در دانشگاه فرهنگیان بوشهر تدریس می‌شودخلیج فارس: سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر توجه به مهارت‌آموزی دانش آموزان گفت: در راستای توسعه مهارت آموزی و ترویج فرهنگ اشتغال، درس کارورزی به صورت علمی در دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر تدریس می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ غلامحسین حسینی صبح امروز در آئین تجلیل از مربیان و معلمان درس کارورزی دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر با بیان اینکه درس کارورزی تلفیقی از تجربه با دانش آکادمیک معلمی است اظهار داشت: درس کارورزی برای کاربست واقعی آموزش‌های تئوری و دانش‌های کلاسی دانشجو معلمان با همراهی اساتید و معلمان راهنما در دانشگاه فرهنگیان تعبیه شده است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر توجه به دانش آکادمیک تصریح کرد: هم راستایی تجربه در کنار دانش و معلومات آکادمیک سبب نیل به اهداف تعیین شده در آموزش معلمان آینده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه درس کارورزی به صورت علمی در دانشگاه فرهنگیان تدریس می‌شود و دانشجو معلمان باید در کلاس‌های درس مدارس حاضر شوند تاکید کرد: دانشجو معلمان با حضور در کلاس درس، محیط آموزشی را از نزدیک لمس می‌کنند و با رویت تدریس معلم راهنما سعی در تجزیه و تحلیل تدریس آینده خود دارند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: کتاب و روش‌های تئوری فنون تدریس به تنهایی هیچ موفقیتی را برای یک دانشجو حاصل نمی‌کندبلکه برای بهره‌وری، این دانش باید در کنار تجربه قرار گیرد.

حسینی تجارب معلم را محصول اکتساب و محیط آموزشی دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این تجارب دانش القایی نیست ما به همراهی مدرسین و معلمان درس کارورزی نیازمندیم تا دانشجویان را برای آینده این دستگاه آماده کنند.

در این آئین از مربیان و معلمان درس کارورزی دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر تجلیل شدند.

-->