پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32307994 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51601245
کد خبر : 262353 تاریخ ثبت : 1398/2/29 12:16 نظرات تایید شده : 0

خودروسازان موظف به اعلام قیمت تمام‌شده شدند

خلیج فارس: وکلای ملت در مصوبه‌ای شرکت‌های خودروسازی را موظف کردند قیمت تمام شده خودرو را به شورای رقابت اعلام کنند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از مهر؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه) در جریان بررسی طرح ساماندهی صنعت خودرو، با ۱۴۹ رأی موافق، ۳۶ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر در جلسه علنی با پیشنهاد بهرام پارسایی عضو کمیسیون اصل نود مجلس مبنی بر الحاق یک تبصره به ماده ۶ این طرح موافقت کردند.

بر اساس این مصوبه، شرکت‌های خودروسازی موظفند هنگام فروش، قیمت تمام شده خودرو، درصد خودرو و قیمت قطعی را محاسبه و به شورای رقابت اعلام کنند و تخلف از این امر جرم محسوب می‌شود و مرتکب به یکی از مجازات‌های تعزیری درجه شش موضوع ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی مصوب اول اردیبهشت ۹۲ محکوم می‌شود.

بهرام پارسایی در تشریح این پیشنهاد، گفت: متأسفانه در حال حاضر قیمت گذاری خودرو راستی آزمایی نمی‌شود و بر این اساس خودروسازان، خودروهای تولیدشده را عرضه نمی‌کنند و با این اقدام خود باعث افزایش بی رویه قیمت خودرو شده اند.

وی گفت: عدم راستی آزمایی در قیمت خودرو یکی از دلایل اصلی نابسامانی بازار خودرو است و باید کاری کرد که دیگر خودروسازان نتوانند خودروهای تولیدشده را دپو کنند و باید آن را به بازار عرضه کنند.