پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48238464 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25474733
کد خبر : 261853 تاریخ ثبت : 1398/2/26 13:33 نظرات تایید شده : 0

فرمانده ارشد طالبان در بلخ کشته شد

خلیج فارس: نیرو‌های امنیتی و دفاعی افغانستان، با انتشار اطلاعیه‌ای از انجام یک عملیات موفقیت‌آمیز در ولایت بلخ خبر داده اند که طی آن «ملا خادم» یکی از فرماندهان طالبان کشته شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ این عملیات در ساعت اولیه روز پنجشنبه در روستا‌های اطراف بلخ انجام شده است که در این درگیری، دو تن از افراد طالب کشته، سه تن مجروح و دو تن دیگر به اسارت نیرو‌های امنیتی در آمدند.

شهرستان بلخ از نقاط ناامن در شمال افغانستان است که مخالفان دولت در آن تردد دارند.

در این اطلاعیه همچنین از اجرای عملیات دیگری در استان فاریاب خبر داده اند.

این عملیات در مسیر میمنه – شبرغان صورت گرفته که در آن یک عضو طالبان کشته و یک تن دیگر زخمی شدند.
 
نیرو‌های امنیتی افغانستان اخیرا عملیات گسترده‌ای را در استان‌های شمالی و شمال غربی این کشور به راه انداخته اند که موفقیت آمیز قلمداد شده است.

طالبان هنوز در این مورد اظهار نظری نکرده است.

حضور ۱۸ ساله نظامیان آمریکایی در افغانستان، نه تنها برای مردم این کشور امنیت نیاورده است، بلکه هر روز بر شدت ناامنی در مناطق مختلف این کشور از جمله هرات افزوده می‌شود.

آمریکایی‌ها سالانه ۵۰ میلیارد دلار برای امنیت سربازان خود در افغانستان هزینه می‌کنند.

سخنگوی طالبان نیز چندی پیش اعلام کرده است که برای بیرون راندن اشغالگران حملات خود را علیه نیرو‌های متجاوز آمریکایی شدت می‌بخشند.

مسئول مذاکرات صلح طالبان با آمریکا در دوحه قطر، روز گذشته گفته بود پس از شکست دو ابرقدرت در افغانستان (بریتانیا و شوروی) به زودی ابرقدرت آمریکا نیز از این کشور پا به فرار خواهد گذاشت.


کلمات کلیدی خبر : طالبان بلخ