پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48581875 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25816215
کد خبر : 261847 تاریخ ثبت : 1398/2/26 13:20 نظرات تایید شده : 0

۲۳۰ هزار هکتار اراضی استان‌ها علیه آفت ملخ صحرایی سم‌پاشی شد

بوشهر| 230 هزار هکتار اراضی استان‌ها علیه آفت ملخ صحرایی سم‌پاشی شدخلیج فارس: رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه روند مبارزه با آفت ملخ صحرایی تا ۶۰۰ هزار هکتار ادامه دارد گفت: ۲۳۰ هزار هکتار اراضی استان‌ها علیه آفت و آلودگی ملخ صحرایی از بهمن ماه تاکنون سم‌پاشی شده و این عملیات همچنان ادامه دارد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ محمدرضا درگاهی صبح امروز در بررسی سم‌پاشی مناطق آلوده به آفت ملخ صحرایی در شهرستان دشتستان با بیان اینکه روند مبارزه با هجوم ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر مطلوب است اظهار داشت: مبارزه با ملخ‌های صحرایی در اولویت برنامه‌های جهاد کشاورزی قرار دارد و در این راستا برنامه ویژه‌ای در استان‌ها اجراء شده است.

وی با بیان اینکه 8 استان درگیر مبارزه با ملخ‌های صحرایی هستند افزود: در این راستا یک‌هزار نفر از نیروها در استان‌های مختلف جنوبی کشور درگیر مبارزه با آلودگی ملخ صحرایی هستند.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به مبارزه علیه ملخ صحرایی در 8 استان خاطرنشان کرد: 230هزار هکتار اراضی استان‌ها علیه آفت و آلودگی ملخ صحرایی از بهمن ماه تاکنون سم‌پاشی شده و این عملیات همچنان ادامه دارد.

درگاهی با بیان اینکه سم و تجهیزات لازم برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی تامین شده است تاکید کرد: براساس پیش بینی‌های فائو سطح مبارزه با آفت ملخ صحرایی در  ایران به 600 هزار هکتار افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 147 ریزش آفت ملخ صحرایی در استان‌‌ها ثبت شده تصریح کرد: ملخ‌های صحرایی از شبه جزیره عربستان وارد  استان‌های جنوبی کشور شده با  سم‌‌پاشی این استان‌ها از ورود این آفت به استان‌های مرکزی جلوگیری می‌شود.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به اینکه مبارزه با ملخ‌ها در ماه‌های آینده در استان‌های جنوبی از جمله بوشهر، هرمزگان و سیستان بلوچستان و فارس ادامه دارد افزود: روند مبارزه با آفت ملخ صحرایی با توجه به حجم آلودگی تاکنون مطلوب بوده است اما با توجه به میزان آلودگی تامین تجهیزات سم‌پاشی و اعتبارات لازم در این بخش ضروری است.

وی با تاکید بر تامین اعتبارات لازم برای امر مبارزه با ملخ صحرایی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده با تامین اعتبارات موردنیاز روند مبارزه با آفت ملخ صحرایی در استان‌های جنوبی 8 گانه افزایش یابد.