پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48075901 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25312792
کد خبر : 261841 تاریخ ثبت : 1398/2/26 12:06 نظرات تایید شده : 0

بیماران چشمی منعی در روزه‌داری ندارند

بیماران چشمی منعی در روزه داری ندارندخلیج فارس: متخصص چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:بیماران چشمی منعی برای روزه داری ندارند به جز آن بیماران چشمی که ناچار به استفاده از دارو 4 بار در روز باشند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر سیدحامد فقیهی افزود: با توجه به اینکه داروی بیماران چشمی بیشتر موضعی و به صورت قطره و پماد است منعی برای روزه داری ندارند فقط کافی است هنگام استفاده از قطره یا پماد چشم های خود را بسته و یا گوشه چشم خود را بگیرند تا دارو وارد گلوی شان نشود.

وی در مورد کسانی که دچار خشکی چشم هستند گفت:هرچند در این عده افراد در مواقع روزه داری تبخیر آب از بدن بیشتر می شود اما چون درمان این بیماران موضعی است مانع روزه داری نمی شود اما باید در محیط خنک باشند، مستقیم جلو باد کولر قرارنگیرند و از عینک آفتابی و در صورت لزوم عینک طبی استفاده کنند چون تبخیر از سطح چشم را کم می کند.

دکتر فقیهی افزود: در حال حاضر بارزترین بیماری های چشمی غیرجراحی شامل ضعف بینایی، خشکی چشم و خارش لبه پلک است که با علائمی چون سوزش، خارش و قرمزی همراه است.

آب مروارید، ناخنک، آب سیاه و بیماری های شبکیه نیز از جمله بیماری های چشمی است که به عمل جراعی نیاز دارد و علائمی چون افت بینایی دارد.