پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48075835 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25312726
کد خبر : 261766 تاریخ ثبت : 1398/2/26 09:43 نظرات تایید شده : 0

جریمه‌های سنگین در انتظار پرنده فروش‌های بوشهری متخلف

خلیج فارس: پرنده فروش های بوشهری که اقدام به خرید و فروش گونه های مختلف جانوری می کنند ممکن است تا یک میلیارد تومان جریمه شوند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان بوشهر؛ در همین رابطه طبق ماده 10 قانون شکار و صید، حمل و عرضه و فروش گونه های جانوری وحشی کشته یا زنده می تواند این واحدهای صنفی را با جریمه های بسیار سنگین مواجه کند.

در همین رابطه خرید و فروش کبک (وحشی)، تیهو، سنجاب، گورکن، انواع لاک پشت، انواع مار، هوبره، درناها، لک لک سیاه و لک لک سفید، گرگ، کفتار و... ممنوع است و در صورت مشاهده بسته به نوع گونه جانوری از صد هزار ریال تا ده میلیارد ریال جریمه به دنبال خواهد داشت.

مطابق جدول ارسالی سازمان محیط زیست بیشترین جریمه در انتظار شکارچیان یوزپلنگ با ده میلیارد ریال و کمترین جریمه نیز در انتظار شکارچیان پرندگانی است که اسمشان در لیست بهای جانوران وحشی نیامده است با صد هزار ریال جریمه است.

شایان ذکر است که در صورت شکار جانوران وحشی آبستن، شکارچیان بابت جنینی که در رحم جانور هم قرار دارد مبلغی برابر قیمت گونه وحشی شکار شده جریمه خواهند شد. در رابطه با پرندگان شکار شده نیز علاوه بر جریمه پرنده، هر تخم آن پرنده قیمتی برابر نصف پرنده دارد همچنین تخریب لانه پرنده نیز مشمول جریمه می شود.کلمات کلیدی خبر : پرنده فروش‌ اتاق اصناف