پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48075867 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25312759
کد خبر : 261714 تاریخ ثبت : 1398/2/26 00:12 نظرات تایید شده : 0

در نشست فرماندار جم و مدیرکل محیط زیست چه گذشت؟

خلیج فارس: فرماندار دیر گفت: برای حفاظت از سلامت جامعه پیوست زیست محیطی در صنعت باید رعایت شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ کریم علی حسنی روز چهارشنبه در نشست با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در دیر افزود: با برنامه ریزی و حمایت محیط زیست و مشارکت مردم اتفاقاتی که در منطقه عسلویه افتاده است در این شهرستان نخواهد افتاد.

وی اضافه کرد: برای حراست و حفاظت از آثار ارزشمند کوه نمک، جزایر ام الگرم، نخیلو، تهمادون و مناطق حفاظت شده در این شهرستان نیاز به نیروی محیط زیست بیشتری است.
فرماندار دیر با اشاره به جذب گردشگر و حفاظت از محیط زیست افزود: باید با برنامه ریزی برای جذب گردشگران به منطقه و حفاظت از محیط زیست تلاش کنیم.

وی در ارتباط با کوه نمک بیان کرد: کوه نمک از آثار ملی صبیعی است که گاهی به این اثر آسیب زده می شود و نیاز است با راهنمایی، آموزش و همگرایی در حفظ این اثر ارزشمند ملی تلاش کنیم.

علی حسنی با اشاره به وجود شماری چاه نفت در محدوده این شهرستان گفت: تعدادی از چاه های نفت نارو کنگان در محدوده شهرستان دیر قراردارد که حق آلایندگی را پرداخت نمی کنند و مردم باید از این حق برخوردار شوند.

وی تسریع در پاسخ استعلامات از محیط زیست را مورد تاکید قرارداد و افزود: در پاسخ استعلام سرمایه گذاران در شهرستان محیط زیست تسریع کند.

فرماندار دیر یادآورشد: پسماند شهرستان با مشکل روبرو است که با طرح محیط زیست می توان این مشکل شهرستان را برطرف کرد.

وی گفت: با توجه به گستره زیاد محیط زیست در شهر دیر و بخش بردخون کمبود نیروی محیط زیست احساس می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: استقرار صنعت برای توسعه و اشتغال زایی است و باید با محیط زیست هماهنگی داشته باشد و الزامات زیست محیطی را رعایت کند.
فرهاد قلی نژاد افزود: محیط زیست برای پیشبرد اهداف به کمک سازمان های مردم نهاد نیاز دارد و تاکنون نیز همکاری خوبی داشته اند.

وی در ارتباط با محیط طبیعی شهرستان دیر گفت: این شهرستان با داشتن محیط طبیعی، مناطق ارزشمند مند، پارک ملی دیر نخیلو، گنبد نمکی جاشک، جنگل حرا بیشترین مناطق حفاظت شده را دارد و در تلاش هستیم که این شهرستان به عسلویه دیگر تبدیل نشود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: با توجه به کمبود نیرو و خودرو اما تلاش می کنیم پیوست های زیست محیطی درهمه شهرستان ها اجرا شود و نگذاریم به سلامت مردم آسیب برسد.

وی در ارتباط با ظرفیت شهرستان دیر بیان کرد: دیر به یک مرکز تهیه جنگل حرا تبدیل می شود و ایستگاه پارک ملی و سنجش آلودگی هوا و طرح های مدیریت گنبد نمکی جاشک و جامع پسماند در این شهرستان در دستور کار است.

در ادامه این نشست علیرضا حجازی به عنوان سرپرست محیط زیست دیر معرفی و از تلاش عبدالله نجفی قدردانی شد.کلمات کلیدی خبر : دیر