پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3803838 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1299484
کد خبر : 261665 تاریخ ثبت : 1398/2/25 17:43 نظرات تایید شده : 0

حاشیه جدید محسن چاوشی؛ ماجرای ترانه‌ای که به دو نفر فروخته شد

خلیج فارس: سریال تیتراژخوانی‌های محسن چاوشی این روز‌ها او را دوباره درگیر یک حاشیه تازه کرده است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از شهروند؛ گویا حسین صفا ترانه‌سرای قطعه «جورچین» قبلا این ترانه را به یک خواننده دیگر فروخته است و اجرای آن به‌عنوان تیتراژ سریال دلدار دوباره برای او ماجرا درست کرده است. جالب این‌که قطعه مذکور در روز‌های گذشته مورد استقبال خیلی‌ها قرار گرفت و حتی در نظرسنجی خبرآنلاین رتبه اول را نسبت به تیتراژ‌های سالار عقیلی و حجت اشرف‌زاده کسب کرد.

حاشیه جدید محسن چاوشی؛ ماجرای ترانه‌ای که به دو نفر فروخته شد

محسن چاوشی تابستان سال گذشته با حواشی آلبوم «ابراهیم» روبه‌رو بود، بعد هم قطعه پرسروصدای «مسلخ» با صدای او لو رفت. با وجود این‌که مدتی قبل گفته بود با تلویزیون همکاری نمی‌کند، اما سریال تیتراژخوانی‌اش را شروع کرد و البته هرکدام از آن‌ها حاشیه‌هایی هم داشت، مثل تیتراژ فیلم «ژن خوک» که ترانه‌سرای آن به درج‌نشدن نامش روی کاور و ویدیوی اثر اعتراض کرد و تیتراژ «دلدار» که کاور آن کپی از آب درآمد.

البته در برخی از ماجرا‌ها مثل کپی‌بودن کاور اثر جدید او، ظاهرا محسن چاوشی بی‌تقصیر بوده است. حالا هم که موضوع فروش قطعه «جورچین» برای سریال دلدار مطرح شده است و البته در این‌باره هم بیشتر از این‌که چاوشی دخیل باشد، ماجرا به حسین صفا مرتبط است.

سریال دلدار در شب‌های ماه رمضان از شبکه دو سیما پخش می‌شود و تیتراژش را محسن چاوشی روی شعری از حسین صفا خوانده است. فرهاد مجیدی همان کسی است که ادعا کرده این ترانه را چند‌سال قبل خریداری کرده است. او حتی تصویری از یک کاغذ که براساس آن، حسین صفا حق اجرای ترانه را به او واگذار کرده را منتشر کرده است.

مجیدی به تسنیم می‌گوید: «سال ١٣٩٤ حدود پنج ترانه از حسین صفا خریدیم. نامه واگذاری که ایشان امضا کرده‌اند را داریم و در وزارت ارشاد هم این نامه‌ها موجود است. ١٠روز به خاطر دوستی و رفاقتی که داشتیم، اقدامی نکردیم، اما در این مدت نه چاوشی و نه صفا جواب ما را ندادند. بعد از این بی‌احترامی بود که مراحل قانونی و شکایت را آغاز کردیم. برای شکایت‌مان از وزارت ارشاد هم استعلام گرفته‌ایم و شورای شعر و دفتر موسیقی هم این موضوع را تأیید می‌کنند.»کلمات کلیدی خبر : محسن چاوشی موسیقی ترانه