پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2328726 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3319833
کد خبر : 261587 تاریخ ثبت : 1398/2/25 10:54 نظرات تایید شده : 0

قمری ناماگوا در تالاب حله بوشهر ثبت شد

خلیج فارس: رئیس منطقه حفاظت شده حله بوشهر گفت: گونه پرنده 'قمری ناماگوا' برای نخستین بار دراین منطقه مشاهده و به ثبت رسید.

به گزارش «خلیج فارس»؛ حسین دست پاک افزود: این گونه با نام علمی oena capensis پرنده‌ای کوچک با جثه ظریف و دم بلند و مثلثی شکل است که نر و ماده آن متفاوت و بدون تغییرات فصلی است.

وی بیان کرد: قمر ناماگوا پروازی سریع، مستقیم و بطور معمول نزدیک به سطح زمین دارد و با بال زدن‌های کوتاه در حالی که دم خود را به حالت باد بزنی و افراشته رو به بالا نگاه داشته است، فرود می‌آید.

رئیس منطقه حفاظت شده حله بوشهر بیان کرد: محل زیست این پرنده مناطق پست، نیمه بیابانی و خشک با بوته‌های خاردار و بستر رودخانه‌هاست و بطور معمول نیز از مناطق جنگلی دوری می‌گزیند.

منطقه حفاظت شده حله به وسعت 44 هزار و 783 هکتار، در ساحل خلیج فارس و به فاصله 10 کیلومتری شمال شرقی بندر بوشهر قرار دارد.

گیاهان تالابی شامل نخل مرداب، نی بزواش، پیازین و لوئی و گیاهان خشکی زی مانند گیاهان گز و کهوردر این منطقه دیده می‌شوند.

پستانداران این منطقه گرگ، شغال، روباه معمولی، خرگوش و گربه وحشی، پرندگان آن درنا، فلامینگو، اگرت، اردک مرمری، اردک سفید، غاز خاکستری، انواع سلیم و سایر پرندگان آبزی و کنار آبزی و انواع باز‌های شکاری است.کلمات کلیدی خبر : تالاب حله قمری ناماگوا