پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28681201
کد خبر : 261508 تاریخ ثبت : 1398/2/25 00:02 نظرات تایید شده : 0

قاچاقچی لاکچری دستگیر شد +جزئیات

خلیج فارس: رئیس پلیس امنیت پایتخت از دستگیری یک قاچاقچی مواد مخدر و کشف ۶۰ کیلوگرم شیشه خبر داد.

با دریافت خبری در خصوص تهیه و توزیع مشروبات الکلی از سوی فردی به نام بهنام، با یک دستگاه خودروی وانت در محدوده‌های غرب تهران و تحت پوشش تعمیرکار و نصاب درب و پنجره، موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت.

پس از تشکیل پرونده و هماهنگی از سوی مرجع قضایی، تحقیقات پیرامون شناسایی این متهم آغاز شد اما در طول تحقیقات مشخص شد که این متهم علاوه بر توزیع مشروبات الکلی در امر تهیه و توزیع مواد مخدر روانگردان از جمله شیشه، نیز فعالیت دارد که این امر سرنخ های جدیدی را در اختیار ماموران پلیس امنیت عمومی پایتخت قرار داد.

با انجام تحقیقات محسوس و نامحسوس درنهایت ماموران پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی پایتخت، مخفیگاه متهم را در محدوده بزرگراه ستاری شناسایی کرده و با هماهنگی های انجام شده این متهم را در مخفیگاهش دستگیر و خودروی وی را که در پارکینگ متوقف شده بود نیز توقیف کردند.

در بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده از اهالی مجمتع محل اختفای متهم، مشخص شد که یکی از انباری‌های این ساختمان محل انبار کردن مشروبات الکلی و مواد مخدر است که بنابر هماهنگی از سوی مرجع قضایی این انباری مورد بازرسی قرار گرفت که طی آن ۷۰ بطری مشروب الکلی کشف و در بازرسی از خودروی متهم نیز ۶۰ بسته یک کیلوگرمی حاوی مواد رونگردان صنعتی شیشه کشف شد.

برپایه این گزارش مواد مخدر مکشوفه به پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت منتقل شد که پس از تایید از سوی این پلیس و نظریه کارشناسی مشخص شد که مواد روانگردان مذکور از شرق کشور وارد شده تا در اختیار توزیع کنندگان خرده فروش مواد مخدر قرار گیرد.

در نهایت متهم به پلیس امنیت عمومی پایتخت منتقل شد و تحت بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف کرد و در بررسی سوابق وی مشخص شد حدود ۱۰ دستگاه خودروی لوکس خارجی به نام وی شماره گذاری شده است.

همچنین در تحقیقات تکمیلی تراکنش‌های بانکی با مبالغ بالای ارزی به دست آمد که حکایت از آن داشت که متهم با باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر و مشروبات الکلی و خرید و فروش خودروهای لوکس مدل بالا در ارتباط بوده و در ازای خرید و فروش مواد مخدر و روانگردان اقدام به خرید و فروش خودروهای لوکس می‌کرد.

سردار علی ذوالقدری رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت با اعلام خبر فوق خاطرنشان کرد: با توجه به جرایم متعدد متهم و همچنین احتمال ارتباط وی با باندهای مذکور در حال حاضر متهم با هماهنگی از سوی مرجع قضایی برای تحقیقات پیرامون جرایم احتمالی دیگر در اختیار پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ قرارگرفت.

منبع: فارس