پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3828486 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1324098
کد خبر : 261498 تاریخ ثبت : 1398/2/24 22:14 نظرات تایید شده : 0

عبدالمهدی: ایران و آمریکا دنبال جنگ نیستند

خلیج فارس: عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق با اشاره به این که بغداد با تهران و واشنگتن در تماس است گفت که نه ایران و نه آمریکا دنبال جنگ نیستند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از عصرایران؛ نخست وزیر عراق روز سه شنبه در کنفرانس خبری هفتگی خود گفت: نه ایران و نه آمریکا خواهان ورود به جنگ نیستند.

عبدالمهدی افزود: بغداد با تهران و واشنگتن در ارتباط است.

وی با اشاره به گفت و گوی چند روز پیش خود با مایک پمپئو در بغداد گفت که با وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص تحولات منطقه و چگونگی دور نگهداشتن خطر از عراق سخن گفته است.

وی همچنین با اشاره به هشدار اخیر آمریکا به شهروندان خود برای سفر به عراق و تردد در این کشور، در عین حال تاکید کرد که در حال حاضر تحرکاتی که امنیت این کشور را تهدید کند وجود ندارد.

عبدالمهدی افزود: هر چند آمریکا می تواند به شهروندان خود هشدار بدهد اما هیچ گونه حمله ای به آمریکایی ها تاکنون ثبت نشده است.

نخست وزیر عراق اظهار داشت: دولت از همه شهروندان و نمایندگی های خارجی در کشور حفاظت می کند و هیچ گونه حمله به آنها را نخواهد پذیرفت.

اشاره عبدالمهدی به بهانه جویی هایی است که آمریکایی ها مدتی است برای مداخله بیشتر در امور داخلی عراق به راه انداخته و مدعی شده اند که مراکز نمایندگی دیپلماتیک و نظامی آنها در عراق در معرض تهدید نیروهای مقاومت اسلامی قرار دارد.کلمات کلیدی خبر : عبدالمهدی ایران آمریکا