پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4075400 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1570668
کد خبر : 261401 تاریخ ثبت : 1398/2/24 11:54 نظرات تایید شده : 0
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر:

بوشهری‌ها در حمایت از ایتام گُل کاشتند

خلیج فارس: مردم استان در زمینه طرح اکرام ایتام و محسنین که شامل حمایت از کودکان یتیم یا بدسرپرست می باشد، رتبه اول کشور را کسب کردند.

خلیج فارس: مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر خبر داد: مردم استان در زمینه طرح اکرام ایتام و محسنین که شامل حمایت از کودکان یتیم یا بدسرپرست می باشد، رتبه اول کشور را کسب کردند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ احمد لطفی در نشست خبری ادامه داد: سال گذشته هم استانی ها 16 میلیاردتومان به این طرح کمک کردند که با رشد 5 برابری نسبت به سال قبل از آن مواجه بوده و از این نظر رتبه اول کشور در توسعه مشارکت در طرح اکرام نصیب استان شد که جای تبریک به مردم نیک اندیش استان دارد.

لطفی افزود: مجموعا در استان بوشهر 6 هزار کودک یتیم یا محسنین (بدسرپرست یا سرپرست از کار افتاده) داریم که فقط 1500 نفر آنها بدون حامی مانده اند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش داریم در فضای معنوی رمضان، 5 هزار حامی طرح اکرام در استان جذب کرده تا هم تعداد باقی مانده ایتام و محسنین دارای حامی شوند و هم میانگین دریافتی فرزندان زیرپوشش این طرح از 180 هزارتومان فعلی به 250 هزارتومان برسد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) بوشهر با اشاره به طبخ غذای گرم، برپایی سفره بدون تشریفات افطار و هم نشینی خیران و مسئولان با مددجویان کمیته امداد در ماه رمضان را از دیگر برنامه های این نهاد دانست و ادامه داد: همچنین تلاش داریم تا قبل از پایان دهه اول ماه رمضان با کمک خیرین و مراکز نیکوکاری، سبد اقلام غذایی به ارزش 200 هزارتومان به دست خانوار زیرپوشش برسانیم.

تلاش داریم تا دو سال آینده مددجویی مشکل سرپناه نداشته باشد

لطفی درباره طرح هایی که برای ساخت منزل برای مددجویان کمیته امداد بوشهر در دست پیگیری است، تاکید کرد: تلاش داریم تا دو سال آینده مددجویی مشکل سرپناه نداشته باشد.

وی اظهار داشت: هزار مسکن مددجویی با مشارکت استانداری و کمیته امداد کشور از زمستان سال گذشته آغاز شد که 290 واحد آن واگذار شده و مابقی نیز از فنداسیون تا نازک کاری ادامه دارد.

وی درباره پروژه مشارکتی با سپاه نیز خاطرنشان کرد: ساخت 624 واحد در روستاهای استان طی سال گذشته اجرایی شد، در گام بعدی حدود 700 واحد مسکن اجرایی شد که با برنامه ریزی صورت گرفته تا هفته دفاع مقدس همه واحدها تحویل خواهند شد.