پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48078212 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25315088
کد خبر : 261357 تاریخ ثبت : 1398/2/24 11:10 نظرات تایید شده : 1

احتمال کاهش 90 درصدی قیمت خرما بعد از رمضان

خرماخلیج فارس: سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان گفت: متاسفانه فرهنگ غلطی در بین مردم وجود دارد که با بالا رفتن قیمت‌ها میزان خرید بیشتر می‌شود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ محمدعلی دهقان صبح امروز در جلسه تنظیم بازار استان کرمان با اشاره به اینکه ۲۰ تا ۲۵ هزار تن خرما در سردخانه‌های بم و نرماشیر وجود دارد اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود که قیمت خرما بعد از ماه رمضان افت قیمت داشته باشد.

وی احتمال افت قیمت خرما بعد از ماه رمضان را بالای ۹۰ درصد عنوان کرد و افزود: متأسفانه فرهنگ غلطی در بین مردم وجود دارد که با بالا رفتن قیمت‌ها میزان خرید بیشتر می‌شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با بیان اینکه از یک‌ماه آینده خرمای امسال وارد بازار می‌شود گفت: محصول خرما امسال بسیار خوب است و چهار برابر سال‌های گذشته خرما داریم.

وی با یادآوری اینکه قیمت خرما در سال گذشته ۸ هزار تومان بوده است تصریح کرد: افزایش قیمت امسال خرما کاذب است که در ماه مبارک رمضان بیشتر هم شده است.

دهقان با اشاره به اینکه خرما یک کالای اساسی نیست و تقاضای امروز بازار هم بیشتر به‌دلیل ماه مبارک رمضان است بیان کرد: تعاون روستایی بهتر بود چند ماه پیش نسبت به خرید خرما و ذخیره‌سازی آن اقدام می‌کرد تا امروز بتواند تنظیم بازار را انجام بدهیم و در کاهش قیمت مؤثر بود.

وی با بیان اینکه در سطح کشور باید برای فروشگاه‌های اینترنتی چاره‌اندیشی شود و در حال حاضر نمی‌توانیم کالای یارانه‌ای را در اختیار این فروشگاه‌ها بگذاریم گفت: عرضه کالاهای یارانه‌ای که مایحتاج عمومی مردم نیز هست باید کاملاً مشخص باشد و به دست مردم برسد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با بیان اینکه در زمان کمبود کالا اصلاً به‌صلاح نیست که این کالاها اینترنتی عرضه شود خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده که در زمان کمبود، سایت‌های اینترنتی عرضه کالا اصلاً باز نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه نیازمندان جامعه نیز کامپیوتر ندارند که بخواهنداز طریق سایت ثبت‌نام کرده و کالا تهیه کنند افزود: در یک‌ماه گذشته حدود ۹۰۰ تن شکر در بازار کرمان عرضه شده است اما متأسفانه هنوز صف‌ها شلوغ است.کلمات کلیدی خبر : کرمان کاهش قیمت خرما