پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4073503 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1568774
کد خبر : 261283 تاریخ ثبت : 1398/2/23 21:26 نظرات تایید شده : 0

فرسودگی شبکه آبرسانی دیر

خلیج فارس: فرماندار دیر گفت: فرسودگی قابل توجه شبکه آبرسانی این شهرستان موجب هدررفت بالای آب شده است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ کریم علی حسنی در نشست بررسی مسائل و مشکلات مربوط به آب شهرستان دیر افزود: خط انتقال آب در شهر بردستان از زیر خانه های مردم عبور و همین امر مشکل ساز شده است.

وی بیان کرد: هرچند کیفیت آب شهرستان دیر نسبت به هفته گذشته بهتر شده اما هنوز مردم در برخی مناطق شهری و روستایی با کمبود آب روبرو هستند.

علی حسنی گفت: شناسایی و برنامه ریزی برای انشعاب های غیرمجاز، همکاری در خرید لوله برای متقاضیان جدید، سرعت بخشی دراجرای خط انتقال به روستای دمیگز، نصب ایستگاه پمپاژ در برخی مناطق روستایی و هماهنگی در توزیع آب شهری و روستایی ضروری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: هدررفت آب به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی از مهمترین مشکلات شبکه آبرسانی در استان است که برای جلوگیری از این مشکل باید چاره سازی کرد.

عبدالحمید حمزه پور افزود: با توجه به اینکه استان منابع آب مورد نیاز خود را از خارج استان تامین می کند،100 هزار مترمکعب آب از طریق آب شیرین کن در دست اقدام داریم تا بتوانیم برخی از مشکلات مردم برطرف شود.

وی گفت: همخوانی نداشتن تعرفه آب و هزینه ها با هم باعث شده تا آب بصورت ارزان به دست مشترکان برسد و اجرای سهمیه تبصره 3 در ارتقا و بهبود وضعیت آب بسیار موثر است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گفت: برای اینکه تابستان امسال با مشکل کمبود آب روبه رو نشویم اقدامات لازم برای مدیریت آب روستایی در دستور کار قرار دارد.

روح الله طاهریان پور افزود: احداث آب شیرین کن برای شهرستان دیر در حال پیگیری و گرفتن مجوز است همچنین ایستگاه پمپاژ روستای سرمستان به6 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که در صورت تامین اعتبارعملیات اجرایی آن آغاز می شود.

وی گفت: درزمان حاضر 96 درصد مردم روستاهای شهرستان دیر از لوله کشی آب سالم برخوردار هستند و برنامه 100 درصدی آن در دستور کار قراردارد.

در این نشست حسن زائری به عنوان سرپرست اداره آب و فاضلاب روستایی دیر معرفی و از خدمات عباس جاوید قدردانی شد.کلمات کلیدی خبر : دیر