پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4075582 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1570847
کد خبر : 261258 تاریخ ثبت : 1398/2/23 16:57 نظرات تایید شده : 0

۳۰ میلیارد ریال برای مبارزه با ملخ صحرایی در استان نیاز است

خلیج فارس: رئیس جهاد کشاورزی بوشهر با بیان اینکه هزینه هر هکتار مبارزه به ملخ صحرایی ۷۵ هزار تومان است گفت: ۳۰ میلیارد ریال برای مبارزه با ملخ صحرایی در استان نیاز است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ محمدتقی منوچهری بعدازظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان بوشهر با بیان اینکه 29 میلیون هکتار در جهان تحت تاثیر آلودگی و تهاجم ملخ صحرایی قرار گرفته‌اند اظهار داشت: عملیات سم‌پاشی در استان بوشهر از بهمن ماه سال قبل آغاز شد و تاکنون افزون بر 23 هزار هکتار سم پاشی شده  است.

30 میلیارد ریال برای مبارزه با ملخ صحرایی در استان بوشهر نیاز است

وی، با بیان اینکه مرحله دوم مبارزه با ملخ‌های صحرایی از 31 فروردین امسال آغاز شده است افزود: در رد یابی 36 تیم و مبارزه با ملخ صحرایی 30 اکیپ در استان بوشهر راه‌اندازی شده است که در مرحله دوم مبارزه با ملخ صحرایی 21 هزار هکتار تاکنون سم پاشی شده است.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر از بکارگیری 100 دستگاه سم‌پاش زمینی و هوایی در استان بوشهر علیه آفت ملخ صحرایی خبر داد و بیان کرد: 25 هزار هکتار مزارع و مراتع منابع طبیعی استان بوشهر تحت پوشش سم پاشی قرار گرفته‌اند که اراضی مراتعی بیش از مزارع کشاورزی است.

منوچهری، با اشاره به تهیه 11 هزار لیتر سم برای مبارزه با ملخ صحرایی در استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده عربستان، عمان و یمن در بحران هجوم ملخ در وضعیت قرمز قرار دارد که ریزش بعدی هجوم ملخ‌ها در استان‌های جنوبی ارزیابی شده است.

وی، با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و کشاورزان همکاری خوبی داشته‌اند خاطر نشان کرد: برای 40 هزار هکتار اراضی آلوده استان بوشهر به ملخ صحرایی به 30 هزار لیتر سم نیاز است.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با تاکید بر جلوگیری از حرکت ملخ‌ها به سمت باغات و نخیلات افزود: هزینه هر هکتار مبارزه به ملخ صحرایی 75 هزار تومان است که در این راستا 30 میلیارد ریال برای مبارزه با ملخ صحرایی در استان بوشهر نیاز است.

منوچهری با بیان اینکه تاکنون 15 میلیارد ریال در امر مبارزه با ملخ صحرایی هزینه شده است تاکید کرد: اکنون پوره‌های ملخ‌ها در نقاط مختلف شناسایی شده است که تا 7 روز دیگر اکثر این ملخ‌ها بالغ می‌شوند.کلمات کلیدی خبر : ملخ صحرایی بوشهر