پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4074006 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1569277
کد خبر : 261255 تاریخ ثبت : 1398/2/23 14:44 نظرات تایید شده : 0

جشنواره استانی تئاتر بوشهر آبان برگزار می‌شود

خلیج فارس: رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر با اشاره به انتشار فراخوان سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر بوشهر گفت: این جشنواره آبان ماه امسال در ۲ بخش صحنه‌ای و خیابانی برگزار می‌شود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ جهانشیر یاراحمدی ظهر امروز در نشست بررسی برگزاری جشنواره تئاتر استانی با اشاره به برگزاری سی‌و یکمین جشنواره استانی تئاتر بوشهر اظهار داشت: انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر جشنواره تئاتر استانی در 2 بخش صحنه‌ای و خیابانی برگزار می‌کند.

جشنواره استانی تئاتر بوشهر آبان برگزار می‌شود

وی با بیان اینکه بخش صحنه‌ای جشنواره با هدف ارتقاء سطح کیفی آثار و ارتباط موثر تماشاگران با آثار نمایشی برگزار می‌شودگفت:گروه‌های نمایشی در صورتی می‌توانند در بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر استانی شرکت کنند که  نمایش خود را از آبان ماه سال قبل تا 30 شهریور ماه  امسال با مجوز شورای نظارت بر تئاتر در سطح استان روی صحنه برده باشند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر افزود: گروه‌های نمایشی که از آبان ماه سال قبل تا خردادماه  امسال نمایش‌های خود را روی صحنه برده‌اند تا 17 تیر فرصت دارند تقاضای حضور در جشنواره را در دبیرخانه ثبت کنند.

یاراحمدی بیان کرد: گروه‌هایی که از تیر تا آخر شهریور امسال نمایش‌های خود را روی صحنه ببرند، تا پنجم مهر فرصت دارند تقاضای حضور در جشنواره را در دبیرخانه ثبت کنند.

وی به بخش خیابانی جشنواره تئاتر استانی بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: دبیرخانه جشنواره با همکاری و همراهی امور اجتماعی استانداری و نهادهای مختلف فرهنگی، به منظور ارج گذاشتن به هنر هنرمندان تئاتر خیابانی و نیز اشاعه فرهنگ تئاتری در میان جامعه، بخش خیابانی جشنواره را با رویکردهای شهروندی و آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌کند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر با بیان اینکه این بخش به صورت رقابتی برگزار می‌شود تصریح کرد: بازبینی آثار متقاضی دهه نخست مهرماه  انجام و به گروه‌های  نمایشی راه یافته به این بخش کمک هزینه پرداخت می‌شود.

یاراحمدی، مهلت ثبت تقاضای آثار صحنه‌ای را در دو مرحله 15 تیر و 15 مهر اعلام کرد و افزود: مهلت ثبت تقاضای آثار خیابانی: پایان مرداد، بازبینی آثار هر دو بخش، نیمه دوم مهر و  برگزاری جشنواره، آبان  تعیین شده است.