پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48070070 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25307013
کد خبر : 261228 تاریخ ثبت : 1398/2/23 12:24 نظرات تایید شده : 10
واکنش مدیرکل زندان‌های بوشهر به یک انتقاد:

4 برابر ظرفیت، در زندان بوشهر جا داده‌ایم/ امکانات را با چنگ و دندان تامین می‌کنیم

خلیج فارس: وی افزود: سرانه هر زندانی 8 هزارتومان است که هزینه یک ساندویچ هم نمی شود، اما با همین مبالغ نیازهای غذایی زندانیان را با چنگ و دندان تامین می کنیم.

خلیج فارس- رقیه زیرک: تماس های برخی محکومین از زندان بوشهر با دفتر هفته نامه و پایگاه اطلاع رسانی «خلیج فارس» درباره کمبود امکانات که بعضا درخصوص برخی نیازهای اولیه مثل جای خواب است، باعث شد این مشکلات را در نشست خبری مدیرکل زندان های استان بوشهر مطرح کنیم.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سید قاسم طباطبایی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در زمینه گلایه برخی زندانیان می گوید: اگرچه کمبود ظرفیت در زندان های بوشهر مثل سایر نقاط کشور وجود دارد، اما با چنگ و دندان امکانات را فراهم می کنیم تا کرامت انسانی زندانیان حفظ شود و در روند تربیتی آنها خدشه ای وارد نگردد.

سید قاسم طباطبایی ادامه داد: زندان مرکزی بوشهر برای 300 تا 400 نفر گنجایش دارد، اما ما 1200 نفر را در آن پوشش داده ایم که طبیعتا از نظر فضا دچار مشکل هستیم، اما با این وجود تلاش کرده ایم با چنگ و دندان امکانات را برای زندانیان تامین کنیم. مثلا در اواخر سال گذشته که بازار بوشهر با کمبود مرغ مواجه شد و من حتی نتوانستم مرغ برای خانه خرید کنم، همکاران ما سهمیه موردنیاز زندان را ذخیره کرده و از این نظر مشکلی نداشتیم.

وی افزود: سرانه روزانه هر زندانی 8 هزارتومان است که هزینه یک ساندویچ هم نمی شود، اما ما با همین مبالغ نیازهای غذایی زندانیان را با چنگ و دندان تامین می کنیم، آن هم در شرایط اقتصادی که بسیاری از ما حقوق مان تا پایان ماه کفاف نمی دهد.

طباطبایی ادامه داد: همچنین در شرایطی که سال گذشته برازجان گرفتار بحران آب شده بود و استان با قطع نوبتی برق مواجه بود، نیازهای سرمایشی و آب زندانیان تامین گردیده و مشکلی در این زمینه نداشتیم، درحالی که به دلیل حضور متراکم مجرمان در فضای زندان، هرگونه کمبود امکاناتی زمینه ساز التهاب در این فضا می باشد.

مدیرکل زندان های بوشهر با بیان اینکه تسریع در ساخت زندان گناوه در راستای استانداردسازی فضای زندان های استان است، افزود: در کنگان هم سازمان مرکزی برای احداث زندان اعتبار تعیین کرده، ولی هنوز زمینی اختصاص نیافته که امیدواریم مسئولان شهرستان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه زندان باید آخرین ابزار برخورد با مجرمان باشد، اظهار داشت: خوشبختانه رویکرد خوبی در قوه قضائیه برای صدور احکام جایگزین زندان ایجاد شده و در جریان عفو رهبر انقلاب به مناسبت 22 بهمن سال گذشته نیز بیش از 700 زندانی استان آزاد شدند، اما امیدواریم مجددا این ظرفیت آزادشده از زندان های استان پر نشود.

وی در پایان با بیان اینکه انتقادات از کمبود امکانات در زندان بوشهر را غیرمنصفانه می دانم، تصریح کرد: بزودی زمینه بازدید خبرنگاران از بندهای زندان بوشهر فراهم می کنیم تا زمینه گفتگو و مشاهده مستقیم شرایط و قضاوت منصفانه تر از شرایط زندان فراهم شود.

در این زمینه
127 زندانی جرائم غیرعمد بوشهر چشم انتظار آزادیکلمات کلیدی خبر : زندان قاسم طباطبایی