پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28851913 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 49208173
کد خبر : 261192 تاریخ ثبت : 1398/2/23 11:28 نظرات تایید شده : 0
روزانه ۱۸۰۰ هکتار سم‌پاشی می‌شود؛

هجوم ملخ‌ها به بخش عمده عرصه‌های مرتعی و جنگلی استان بوشهر

هجوم ملخ‌ها به بخش عمده عرصه‌های مرتعی و جنگلی استان بوشهر خلیج فارس: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از هجوم ملخ‌ها به بخش عمده عرصه‌های مرتعی و جنگلی استان بوشهر خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ محمدتقی منوچهری صبح دوشنبه در بازدید استاندار بوشهر از مزارع و باغات بوشهر و دشتستان اظهار داشت: در حال حاضر روزانه هزار و ۸۰۰ هکتار اراضی مورد نظر برای مبارزه با ملخ‌ها سم پاشی می‌شود.

وی به وضعیت حضور ملخ‌ها در استان اشاره کرد و افزود: ۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی در سطح شهرستان دشتستان آلوده به هجوم ملخ‌ها است که تاکنون ۶۰ درصد اراضی مذکور سم پاشی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد: عمده عرصه‌های مرتعی و جنگلی در استان آلوده شدند و تنها ۳ شهرستان استان با این موضوع درگیر نیستند.

وی با اشاره به وجود ۳۰ اکیپ سم پاشی در استان بیان داشت: برای سم پاشی دو هزار هکتار اراضی کشاورزی استان دو هزار و ۵۰۰ لیتر سم مصرف می‌شود و این موضوع در کنار فعالیت کارگران و ماشین آلات سم پاشی و … هزینه‌های زیادی را به ما تحمیل می‌کند.