پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28847108 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 49203372
کد خبر : 261188 تاریخ ثبت : 1398/2/23 11:25 نظرات تایید شده : 0

استاندار: همکاری بیشتری برای مقابله با هجوم ملخ‌ها در استان انجام شود

همکاری بیشتری برای مقابله با هجوم ملخ‌ها در استان بوشهر انجام شودخلیج فارس: استاندار بوشهر با اشاره به اینکه مقابله با هجوم ملخ‌ها در سطح استان ضروری است، گفت: استان‌های معین برای مقابله با ملخ‌ها در استان بوشهر تعیین شوند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ عبدالکریم گراوند صبح دوشنبه در بازدید از اراضی کشاورزی بوشهر و دشتستان که مورد هجوم ملخ‌ها واقع شده‌اند اظهار داشت: از اولویت‌های مهم مبارزه با هجوم ملخ‌ها جلوگیری از خسارت بر مزارع و به ویژه باغات و نخیلات استان است.

وی خواستار تداوم سم پاشی و مبارزه با هجوم ملخ‌ها در نقاط مختلف استان شد و بیان کرد: تاکنون در سطح ۲۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان مبارزه با هجوم ملخ‌ها به صورت سم پاشی انجام شده است.

استاندار بوشهر با قدردانی از تلاش‌های مجموعه جهاد کشاورزی استان در مبارزه با هجوم ملخ‌ها اظهار داشت: برای مبارزه با هجوم ملخ در مراتع و اراضی کشاورزی استان، نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات لازم هستیم.

وی اضافه کرد: از وزیر جهاد درخواست می‌کنم استان‌هایی که با هجوم ملخ‌ها درگیر نیستند به منظور استفاده از امکانات و تجهیزات آن استان، به عنوان استان‌ها معین درگیر هجوم ملخ‌ها انتخاب شوند.

گراوند گفت: برای مبارزه با هجوم ملخ‌ها نیازمند تأمین مالی و امکانات و تجهیزات سایر استان‌ها هستیم و در این زمینه انتظار است وزارت جهاد کشاورزی اقدام لازم را انجام دهد.

وی اضافه کرد: فرمانداران، بخشداران و مدیران اجرایی استان نهایت همکاری با سازمان جهاد کشاورزی استان برای مبارزه با هجوم ملخ‌ها داشته باشند.

استاندار بوشهر بیان کرد: چنین اتفاقی یک حادثه غیرمترقبه است و هجوم ملخ‌ها خطر جدی برای اراضی کشاورزی است لذا باید همه دستگاه‌های اجرایی استان باید با سازمان جهاد کشاورزی همکاری لازم داشته باشند.کلمات کلیدی خبر : عبدالکریم گراوند ملخ