پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3828756 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1324366
کد خبر : 261185 تاریخ ثبت : 1398/2/23 11:19 نظرات تایید شده : 1

رئیس دانشگاه خلیج‌فارس: توسعه کانون‌های دانایی در بوشهر ضروریست

خلیج فارس: رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: توسعه پارک های علم، فناوری، پردیس ها، نواحی خلاقیت، مجتمع های علمی به عنوان کانون های دانایی در بوشهر ضروری است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ عبدالمجید مصلح روز دوشنبه در سومین نشست از مجموعه نشست های فکری 'مکتب بوشهر' با موضوع توسعه کانون های دانایی در شهر افزود: کانون دانایی یک محیط تک کارکردی خسته کننده که فقط محلی برای کار باشد نیست و این کانون باید فضایی برای تفریح، اوقات فراغت، واحد های خرده فروشی و فعالیت های فرهنگی، هنری باشد.

وی اضافه کرد: کانون دانایی، نواحی جذاب با امکانات، شغل، غذای خوب و یک محیط بزرگ با ارتباطات مناسب است.

مصلح اظهار داشت: برای توسعه یک کانون دانایی عوامل مختلفی وجود دارد که از جمله آنها می توان به حفظ کسب و کارها و کارکنان دانایی، جذب رویداد ها و دیگر فعالیت های موفق و برند سازی برای شهر به عنوان یک شهر پیش کنشگر در اقتصاد دانایی محور اشاره کرد.

وی افزود: احیا، بازسازی و به روز رسانی یک محله یا منطقه تخریب شده، توسعه و ارتقای نوآوری و گردهم آوردن و نزدیک کردن پژوهش و کسب و کار از دیگر عوامل لازم برای توسعه کانون های دانایی است.

در این نشست استادان و متخصصان شهری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

این نشست ها بصورت هفتگی و با محوریت کانون های دانایی و فناوری به میزبانی دانشگاه خلیج فارس در بوشهر برگزار می شود.