پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3826878 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1322489
کد خبر : 261177 تاریخ ثبت : 1398/2/23 10:54 نظرات تایید شده : 0

مدیرکل ثبت احوال: شورای راهبردی جمعیت در سطح استان فعال می‌شود

شورای راهبردی جمعیت در سطح استان بوشهر فعال می‌شودخلیج فارس: مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر از راه‌اندازی شورای راهبردی جمعیت در سطح استان خبر داد و گفت: تلاش داریم این شورا را نیز در شهرستان‌ها هم فعال کنیم.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ اسکندر پاسالار صبح دوشنبه در نشست پوشش وقایع حیاتی شهرستان دشتی بر ضرورت ارائه خدمات ایمن در فضای دیجیتال تاکید کرد و اظهار داشت: در سال جاری در بخشنامه‌ای به تمامی ادارات شهرستان تاکید شد کپی از مدرک هویتی مردم حذف شود که این موضوع نقش مهمی در روند کاری مردم دارد.

وی با بیان اینکه تحقق ایران الکترونیکی یکی دیگر از خدمات ثبت احوال به شمار می‌رود، افزود: تنها راه دولت الکترونیکی کارت هوشمند ملی است.

پاسالار اضافه کرد: یکی دیگر از وظایف ثبت احوال ثبت نشانی است که این موضوع الزام قانونی دارد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۹۲ درصد واجدین شرایط شهرستان دشتی درخواست کارت ملی داده‌اند، گفت: با توجه به اینکه امسال شاهد برگزاری انتخابات هستیم ضرورت دارد افراد هر چه زودتر نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند.

پاسالار از راه اندازی شورای راهبردی جمعیت به ریاست استاندار در سطح استان خبر داد و خاطر نشان کرد: تلاش داریم این شورا را نیز در شهرستان‌ها هم فعال کنیم.

کاهش طلاق در دشتی

فرماندار دشتی نیز در این نشست گفت: ۹۲ درصد مردم این شهرستان نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌اند.

عبدالله نادری اظهار داشت: در این شهرستان ۵۷ هزار و ۷۶۶ نفر واجدین شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند که تاکنون ۹۲ درصد آنها اقدام به این کارت کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به ضرورت دریافت کارت هوشمند ملی انتظار داریم دیگر افراد باقیمانده هر چه زودتر نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند که می‌طلبد شوراها و دهیاران اهتمام جدی به این موضوع داشته باشند.

نادری تصریح کرد: هم اکنون شش ایستگاه فعال ثبت نام کارت هوشمند در سطح شهرستان به مردم خدمت رسانی می‌کند.

وی به نقش ثبت احوال در آمار و اطلاعات اشاره کرد و گفت: در همه کشورهای توسعه یافته تمام برنامه ریزی ها در حوزه‌های مختلف بر اساس آمار و اطلاعات است.

نادری اضافه کرد: اگر اطلاعات درست در سامانه ثبت شود به برنامه ریزان کمک می‌شود.

وی از کاهش طلاق در سطح شهرستان خبر داد و یادآور شد: در سال گذشته ۱۰۰ درصد وفات در شهرستان در موعد قانونی انجام شده است.