پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28681767
کد خبر : 261078 تاریخ ثبت : 1398/2/22 19:10 نظرات تایید شده : 0

جنجالِ گل مردود استقلال در آبادان با دو فرضیه+عکس

خلیج فارس: استقلال در آبادان، یک گل ارزشمند به صنعت نفت زد که توسط کمک داور مردود شد. گلی که اگر داور آن را می‌پذیرفت، شاید سرنوشت استقلال را عوض می‌کرد. آن‌ها سپاهان را در جدول پشت سر می‌گذاشتند و هفته آخر با توقف پرسپولیس، می‌توانستند جام را هم بدست بیاورند.

به گزارش تابناک ورزشی، با این حال، با بالا رفتن پرچم کمک داور هیچکدام از این اتفاقات نیفتاد. تصمیمی که با اعتراض شدید مجیدی و سایر اعضای کادرفنی استقلال همراه بود. درباره گل استقلال و مردود شدن آن توسط کمک داور بخاطر اوت، در ساعات اخیر بحث‌های زیادی مطرح شده است. بررسی صحنه از زاویه پشت دروازه، نشان می‌دهد لحظه زده شدن ضربه قائدی توپ از خط خارج نشده و حتی پای قائدی هم کاملا بیرون از زمین نیست.

با این حال، رفعتی و بعضی کارشناسان داوری، به یک صحبت کمک داور استناد کرده و تصمیمش را تایید می‌کنند. کمک داور بازی، گفته توپ لحظه‌ای که روی هوا بود از زمین خارج شد و سپس بخاطر قوسی که داشت به زمین برگشت.

با توجه به اینکه در قانون باید «تمام توپ» از «تمام خط» خارج شود، به نظر می‌رسد قوس کم پاسی که به قائدی داده شد در حدی نبود که توپ کامل از خط بیرون برود و سپس کامل، به زمین برگردد. با این حال نبودن دوربین روی خط، باعث شده ایجاد اختلاف بین کارشناسان تایید کننده گل استقلال، و کارشناسان تایید کننده صحبت‌های کمک داور شده است. صحنه‌ای جنجالی که باعث شد هفته آخر، جای استقلال از یک مدعی به یک تماشاگر تغییر پیدا کند.کلمات کلیدی خبر : استقلال آبادان