پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1649532
کد خبر : 260794 تاریخ ثبت : 1398/2/21 13:32 نظرات تایید شده : 1

چهره ماندگار ادبی خورموج درگذشت +اطلاعیه ترحیم

خلیج فارس: سیدمحمدرضا هاشمی زاده، شاعر آیین و پژوهشگر معاصر شهرستان دشتی صبح امروز درگذشت. شهرت او به اشعار آیینی و همچنین پژوهش‌هایی درباره تاریخ منطقه دشتی است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سیدمحمدرضا هاشمی زاده، شاعر و پژوهشگر ادبی اهل خورموج، پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با دیابت و مشکلات قلبی صبح امروز شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ بر اثر سکته قلبی در منزل خود درگذشت.

مراسم تشییع و خاکسپاری این شاعر درگذشته فردا یکشنبه ۲۲ اردیبهشت در شهر خورموج برگزار می‌شود.

سیدمحمدرضا هاشمی زاده، شاعر و پژوهشگر ادبی در سال ۱۳۳۰ در خورموج به دنیا آمد. او در دانشگاه شیراز جامعه شناسی خواند و بعدها به تدریس در مدارس روی آورد و در سال ۱۳۸۰ بازنشسته شد. او همچنین عضو سازمان میراث فرهنگی استان بوشهر، مسئول شعر انجمن فایز دشتی بود و به عنوان کارشناس ادبیات و تاریخ و علوم اجتماعی نیز با صدای و سیمای مرکز بوشهر به همکاری پرداخت.

نخستین مجموعه شعر هاشمی زاده با عنوان «درنگه» در سال ۱۳۶۹ منتشر شد. مجموعه شعر آئینی «از خاک تا افلاک»، «سوز و ساز»، «ساحت سرخ اجابت: شهدای روحانی استان بوشهر»، «همصدا با نخل‌های تشنه»، «شقایق‌های ساحل» و… از دیگر کتاب‌های منتشر شده زنده یاد هاشمی زاده است.کلمات کلیدی خبر : محمدرضا هاشمی زاده خورموج