پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48071626 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25308558
کد خبر : 260484 تاریخ ثبت : 1398/2/19 11:57 نظرات تایید شده : 13
در نشست شورای شهر مطرح شد؛

خبر خوب برای اهالی مناطق جنوبی بوشهر/ اگر شهرداری در تیمداری تنها بماند، شاهین بدبخت می‌شود/ ظرفیت آرامستان بوشهر در آستانه تکمیل

خلیج فارس: عضو شورای شهر بوشهر با اشاره به ابلاغ طرح تفصیلی مناطق پیرامونی نیروگاه اتمی گفت: سرانجام با حمایت استانداری، پیگیری شهرداری و شورای شهر درخصوص این مطالبه مردم محلات جنوبی به نتیجه رسید و نقش موثری در بهبود شرایط زیست اهالی تنگک ها خواهد داشت.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مهرزاد آسایش در نشست علنی شورای شهر در نطق خود ادامه داد: مهمترین ویژگی این طرح، کاهش حدنصاب زمین برای تفکیک در محلات تنگک های سه گانه، امامزاده، ریشهر، رایانی و سرتل به 240 مترمربع است که قبلا در متراژهای بالاتر مثل 350 متر بوده که با این تغییر، جرایم شهروندان در کمیسیون ماده 100 نیز کاهش می یابد و به این منظور باید مالکان به شهرداری جهت تجدیدنظر در پرونده خود مراجعه کنند.

آسایش همچنین خواستار تسریع در اختصاص بسته معیشتی ماه رمضان برای کارمندان شهرداری شد، به نحوی که در همین ماه اجرایی شده و ادامه داد: از اتاق اصناف و دستگاههای متولی بر نظارت بازار هم انتظار می رود با توجه به نوسان شدید قیمت اقلام پرمصرف در ماه رمضان، برای آرامش بازار و تامین مایحتاج مردم جدیت و برنامه ریزی بیشتری داشته باشند.

شهردار بوشهر نیز که در جلسه حضور داشت، ابلاغ طرح تفصیلی سکونتگاههای پیرامون نیروگاه اتمی را خبر خوبی برای اهالی این منطقه دانست و اظهار داشت: در این طرح نقشه و کاربری ها به روز شده و حدنصاب زمین به 240 متر کاهش یافته است، همچنین تراکم مسکونی از حدود ۷۰ درصد به ۱۲۰ درصد یعنی دو طبقه افزایش داده شد.

نورالدین امیری ادامه داد: معابر موجود در محدوده شناسایی و در طرح مشخص شده و سطوح و سرانه کاربری های عمومی، شامل پارک، آموزشی، فرهنگی طبق استاندارد شهرسازی افزایش یافت که قطعا با این طرح، از این پس شرایط حاکم بر محلات پیرامون نیروگاه اتمی بسامان تر خواهد شد.

آرامستان بوشهر تا شهریور تکمیل می شود و خبری از آرامستان جدید نیست

یک عضو شورای شهر نیز با بیان اینکه آرامستان فعلی بوشهر در بهشت صادق تا شهریورماه ظرفیتش کامل می شود اظهار داشت: متاسفانه برای آماده سازی آرامستان جدید در جاده نیروگاه اتمی که در سال 90 کلنگ زنی شد، اقدامی صورت نگرفته است.

اکبر توسلی همچنین از هزینه های بالای کفن و دفن در امامزاده ها انتقاد کرد و خواستار نظارت اداره اوقاف بر این موضوع شد که صاحبان عزا را به دردسر انداخته است.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1d9p73d911o2aos1f611oo0ro43.jpg

توسلی همچنین از عدم درآمدزایی شهرداری از گل فروش های ورودی شهر در میدان غدیر انتقاد کرد و ادامه داد: حدود 2 سال است که شهرداری از این منبع درآمدی بی بهره می باشد و 25 گلفروشی به صورت رایگان فضا در اختیار دارند که جای پرسش است چرا حق و حقوق شهر که طی این مدت حدود 2 میلیاردتومان بوده پیگیری نمی شود.

در ادامه شهردار بوشهر درخصوص وضعیت آرامستان جدید اظهار داشت: از سالیان گذشته ساخت و سازهایی در آرامستان جدید برای آماده کردن آن شروع شده و برای اینکه زمینه جهت حضور اموات در این محل فراهم شود، با دفتر نماینده ولی فقیه جهت برخی اقدامات فرهنگی و خاکسپاری یک شهید گمنام در این محل هماهنگی کردیم، اما این محل معارض پیدا کرده که دادگاه نیز رای را به وی داده است.

امیری ادامه داد: همچنین جاده سرتل به نیروگاه که جزو پروژه های در اولویت ماست، طبق نقشه محل عبور آن به شکلی است که از وسط زمین آرامستان عبور می کند و عملا موقعیت زمین دارای اشکال است. از این رو از راه و شهرسازی درخواست اختصاص زمین دیگری داشته ایم.

همچنین بارگاهی معاون مالی و برنامه ریزی شهرداری بوشهر درخصوص انتقاد توسلی درباره عدم دریافت هزینه از گلفروشی های ورودی شهر گفت: در زمینی که مالک یا بهره بردار آن نیستیم امکان درآمدزایی نداریم، از این رو پیگیر تغییر محل گلفروش ها با همکاری راه و شهرسازی هستیم که یکی از گزینه ها حوالی ترمینال مسافری و نزدیک تقاطع میدان آزادی می باشد.

شهرداری به تنهایی نمی‌تواند در لیگ برتر تیمداری کند/شاهین بدبخت می‌شود

کیوان هاشم زاده عضو شورای شهر بوشهر نیز در نطق خود با بیان اینکه شهرداری به تنهایی در اداره یک تیم لیگ برتری شکست خواهد خورد، ادامه داد: هزینه ها بالاست و ما دوست نداریم شاهین شکست بخورد، ولی با این وضعیت اقتصادی، شهرداری به تنهایی از عهده تیمداری شاهین در لیگ برتر بر نمی آید و شاهین بدبخت می شود و شهرداری هم در هدف خود که نشاط شهروندان است شکست می خورد.

وی با اشاره به پیش بینی 15 تا 20 میلیاردتومان برای حضور شاهین در لیگ برتر ادامه داد: من به مردم شفاف می گویم که شهرداری در فروردین پولی که بهش رسیده کفاف حقوق کارمندانش را نداشته و از جایی قرض کرده تا حقوق ها را پرداخت کرده است. بنابراین هر کسی غیر از این آمار بگوید به طرفداران شاهین دروغ گفته و دنبال چیز دیگری است. مردم! فردا روز از ما آسفالت، بحث روشنایی و کار در شهر نخواهید، چون با این شرایط نمی شود.

عضو شورای شهر همچنین خواستار تقویت هیات مدیره شاهین شد و گفت: کسانی که می خواهند عضو هیات مدیره باشند باید کمک کرده و درآمدزایی برای شاهین کنند. در حالی که بعضی از اعضای هیات مدیره با ثروت خود ۵۰ بار امثال ماها را می توانند بخرند و آزاد کنند، اما از چای خوردنشان تا پرواز هواپیما و هتلشان در بازی آخر شاهین با شهرداری بوده و یک ریال کمک نکرده اند. اگر غیر از این هست بفرمایند تا مردم بدانند.

هاشم زاده تاکید کرد: من شنیده ام یک عضو خیلی خوب به هیات مدیره شاهین می آید. من استقبال می کنم و دستش را هم می فشاریم. می دانم که می تواند کمک کند. اما بقیه دوستان هیات مدیره نیز کمک کرده یا جا را به کسانی بدهند که درآمدزایی کنند.

وی در پایان گفت: بعضی ها می‌گویند صندلی هیات مدیره را فروخته ایم که باید پاسخ داد نه، این حرف ها نیست. در اروپا باشگاه با قدمت ۶۰، ۷۰ ساله را به فلان میلیاردر روس می فروشند تا فقط باشگاهش بچرخه و امروز در دنیا اقتصاد حرف اول را می زند. در شاهین هم کسی در جایگاه هیات مدیره بیاید که بتواند پول به تیم تزریق کند.

گفتنی است در بخش نخست این جلسه، شماری از شهروندان در اعتراض به عملکرد اتوبوسرانی صحبت کرده (اینجا) و در ادامه برخی از شورایاران به بیان مشکلات محلات خود پرداختند. همچنین طبیب نژاد مدیر تیم دریانوردان بوشهر که امسال در لیگ برتر فوتبال ساحلی حضور داشته و با 4 برد در صدر جدول هستند، خواستار حمایت شورا و شهرداری شد.