پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24292355 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1354082
کد خبر : 259664 تاریخ ثبت : 1398/2/15 09:45 نظرات تایید شده : 0

واکنش روسیه به تحریم نیروگاه بوشهر

واکنش روسیه به تحریم نیروگاه بوشهرخلیج فارس: معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کردکه تهدیدات آمریکا به اعمال تحریم علیه تهران به توقف همکاری هسته‌ای منجر نخواهد شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از میزان؛ معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به تهدید آمریکا درباره تحریم شرکت کنندگان در توسعه نیروگاه بوشهر اعلام کرد:تهدیدات آمریکا به اعمال تحریم علیه تهران به توقف همکاری هسته‌ای منجر نخواهد شد.

وی تاکید کرد: شراکت خود را با ایران توسعه می‌بخشیم.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: ما از سال ۲۰۱۲ تا کنون تحت تحریم‌های واشنگتن علیه روسیه زندگی کرده ایم و در این مدت نیز انطباق مجدانه‌ای با این حُقه غیرقانونی آمریکایی‌ها داشته ایم.

این در حالی است که ایالات متحده بر خلاف مفاد توافق هسته‌ای، بخش تازه‌ای از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را با ادعای آنچه که «محروم‌سازی ایران از هرگونه مسیری به سوی تسلیحات هسته‌ای» خواند مورد تحریم قرار داد.

بر این اساس آمریکا پنج مورد از هفت مورد معافیت مرتبط با همکاری هسته‌ای غیرنظامی روسیه و کشورهای اروپایی با ایران که روز شنبه منقضی می‌شد را به مدت ۴۵ روز تا ۹۰ روز تمدیدکرده است.

کلمات کلیدی خبر : ترامپ نیروگاه بوشهر روسیه
-->