پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 22034238 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20397995
کد خبر : 259408 تاریخ ثبت : 1398/2/13 14:45 نظرات تایید شده : 0

گراوند:تولید جلبک دریایی و پرورش آرتمیا آغاز شود

خلیج فارس: استانداربوشهر با بیان اینکه این استان قطب‌ تولید جلبک‌های دریایی و پرورش آرتمیا است گفت: این ظرفیت‌ها باید به سرمایه‌گذاران معرفی شود تا زمینه اجرای عملیات تولید این آبزیان در سواحل استان آغاز شود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ عبدالکریم گراوند صبح امروز در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری ونوآوری استان بوشهر با بیان اینکه مشکل پرورش آرتمیا در سواحل استان بوشهر برطرف شده است اظهار داشت: این مهم نشان می‌دهد که با تعامل و هم‌افزایی می‌توان کارها و طرح‌ها برای اجراء تسریع داد.

استان بوشهر| تولید جلبک دریایی و پرورش آرتمیا آغاز شود

وی با بیان اینکه بودجه مورد نیاز برای اجرای طرح پژوهشی پرورش آرتمیا تامین شده است افزود: علاوه بر تخصیص 5 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، 4 میلیارد ریال هم از منابع استانی برای تسریع در اجرای طرح پژوهشی و تحقیقاتی پرورش آرتمیا در استان بوشهر تخصیص یافته است.

استاندار بوشهر با اشاره به حمایت  از طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی اثرگذار در حوزه اقتصاد و تولید خاطر نشان کرد: طرح‌های تحقیقاتی فناورانه که روی اقتصاد، ظرفیت‌ها، تحقق نیازمندی‌ها، تولیدات و حل مشکلات اثرگذار باشد مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرد و اعتبارات لازم تامین می‌شود.

گراوند با بیان اینکه اعتبارات قابل توجهی  در عرصه پژوهش‌های کاربردی و دیگر امور تحقیقاتی هزینه شده است تصریح کرد: این طرح‌های تحقیقاتی باید در اقتصاد، اشتغال، تولید و ارزش افزوده پروژه‌ها خود را نشان دهد.

وی با بیان اینکه سران آمریکا مشکلاتی در عرصه اقتصاد در ایران فراهم کرده‌‌اند افزود: این تهدیدات یک فرصت بسیار ارزشمندی برای دانشگاهیان، محققان، پژوهشگران برای استفاده از ظرفیت‌های علمی در حوزه‌های مختلف در راستای حل مشکلات نیازمندی‌های جامعه است.

استاندار بوشهر گره‌گشایی از مشکلات در دوران سخت را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: شرایط سختی که آمریکا در عرصه اقتصاد ایجاد کرده پژوهشگران در این دوران سخت باید با ارائه طرح‌های عالمانه زمینه گشودن راهها و گره‌ها را فراهم کنند تا چرخ اقتصاد متوقف نشود و این دوران بهترین فرصت برای دانشگاهیان محسوب می‌شود.

گراوند، پروژه‌های زیست فناورانه را عرصه جدیدی در حوزه پژوهش و تحقیق نام برد و تصریح کرد: در سواحل قبلا تنها در حوزه نفت طرح‌های پژوهشی و استخراج انجام می‌شد ولی اکنون با انجام طرح‌های تحقیقاتی، منابع ذی‌قیمت‌تر از نفت کشف شده است که باید از این ظرفیت‌ها استفاده بهینه در حل مشکلات جامعه شود.

وی، با تاکید برعملیاتی شدن طرح‌های تحقیقاتی زیست فناورانه در حوزه سواحل استان بوشهر گفت: باید نگاه جدید راهگشا در حل مشکلات و تحقق نیازمندی‌های جامعه و  تسریع در مسیر توسعه کشور باشد.

استاندار بوشهر، پرورش آرتمیا در سواحل استان بوشهر را یک ظرفیت قابل توجه دانست و افزود: ظرفیت‌های فناورانه  استان بوشهر باید با نگاه عالمانه و موشکافانه در عرصه اقتصاد ارائه شود که یکی از این پروژه‌ها پرورش آرتمیا است.

گراوند،پرورش آرتمیا  و جلبک‌های دریایی را یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر دانست و گفت: این ظرفیت‌ها باید به سرمایه‌گذاران معرفی شود تا زمینه اجرای عملیات تولید این آبزیان در سواحل استان آغاز شود.

وی، باتاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران در امر اجرای عملیات پرورش آرتمیا  و جلبک‌های دریایی تصریح کرد: هزینه ریسک طرح‌های تحقیقاتی این پروژه‌ها از محل اعتبارات استانی پرداخت می‌شود تا زمینه عملیاتی شدن پروژه پرورش  و تولید آرتمیا  و جلبک‌های دریایی فراهم شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه این استان به عنوان استان پایلوت در عرصه تدوین سند دانش بنیان معرفی شده است خاطر نشان کرد: استان بوشهر در عرصه حرکت طرح‌های دانش بنیان مورد حمایت شورای عالی انقلاب فرهنگی بعداز ماه مبارک رمضان مصوب و این سند به عنوان سند بالا دستی به حوزه توسعه علمی و فناورانه در عرصه اقتصادی تبدیل می‌شود که با توجه به ظرفیت‌های استان بوشهر این سند فرصت خوبی برای اجرای طرح‌های فناورانه را فراهم می‌کند.

-->