پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21686041 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20050361
کد خبر : 259393 تاریخ ثبت : 1398/2/13 17:10 نظرات تایید شده : 0

تروریست‌ها در منطقه مرزی ایران کشته شدند

خلیج فارس: ایرنا نوشت: منابع خبری پاکستان گزارش دادند که در جریان عملیات نیروهای امنیتی این کشور در «ایالت بلوچستان» در نزدیکی نوار مرزی با ایران پنج تروریست کشته شدند.

به گزارش رسانه های محلی، نیروهای پاکستانی در دو عملیات در مناطق مرزی «خُضدار و کَچ» (در نزدیکی مرز ایران) به مخفی گاه عناصر تروریستی و جدایی طلب بلوچ یورش بردند.

براساس این گزارش، عملیات مورد نظر پس از دریافت اطلاعات محرمانه از سوی نهادهای امنیتی پاکستان در ارتباط با تردد شورشیان جدایی طلب بلوچ در منطقه انجام شد.

منابع خبری تصریح کردند که در این عملیات تبادل سنگین آتش میان نیروهای امنیتی پاکستان و تروریست ها رخ داده و در جریان آن پنج تروریست کشته شدند.

ایالت بلوچستان پاکستان سال هاست که از خشونت و تروریسم رنج می برد، درماه های اخیر نیز این استان با تعدادی از چالش های امنیتی مواجه بوده و پرسنل امنیتی در این ایالت اغلب در انفجارهای جاده ای و حملات انتحاری هدف قرار گرفته اند.

ماه گذشته نیز در پی دو انفجار تروریستی در شهرهای «کویته و چمن» ایالت بلوچستان و حمله شورشیان بلوچ به نیروهای امنیتی در این ایالت 34 نفر کشته و دست کم 50 نفر زخمی شدند.

رسانه های پاکستانی اعلام کردند: گروه های تروریستی داعش و 'براس' که ائتلافی از سه گروه غیرقانونی شامل ارتش آزادی طلب بلوچ، جبهه آزادی بلوچستان و نیروهای محافظ بلوچ است، مسئولیت بمبگذاری در شهر کویته و حمله به نیروهای امنیتی در جاده «مَکران - گوادر» را برعهده گرفتند.

-->