پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32119908 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51413418
کد خبر : 258429 تاریخ ثبت : 1398/2/8 10:56 نظرات تایید شده : 0

ابراز امیدواری پوتین برای ادامه صادرات نفت ایران

خلیج فارس: رئیس جمهور روسیه ابراز امیدواری کرد که صادرات نفت ایران با وجود تلاش‌های واشنگتن برای متوقف کردن آن، ادامه پیدا کند.


به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ واشنگتن از همه خریداران نفت ایران خواسته است خریدشان را تا اول ماه مه متوقف کنند یا با تحریم‌های آمریکا مواجه شوند.
 
ابراز امیدواری پوتین برای ادامه صادرات نفت ایران

اما ولادیمیر پوتین که برای شرکت در یک کنفرانس سرمایه‌گذاری به پکن سفر کرده بود، اظهار کرد: وی از نیت عربستان سعودی برای افزایش تولید مطلع نیست.

وی در برابر پرسشی درباره موضع عربستان سعودی برای جبران افت عرضه ایران در بازار جهان، به خبرنگاران گفت: امیدوارم نهایتاً چنین اتفاقی روی ندهد، اما از نظر تئوری، ما تحت گروه اوپک پلاس، توافقی داریم.

پوتین به توافق کاهش تولید جهانی نفت که میان اوپک و روسیه امضا شده و قرار است تا پایان ژوئن اجرا شود اشاره داشت.

رئیس جمهور روسیه گفت: ما اطلاعاتی درباره شرکای سعودی خود یا هیچ یک از دیگر اعضای اوپک که نشان دهد آن‌ها آماده ترک توافق هستند دریافت نکرده‌ایم.

وی در ادامه افزود: هیچ ایده‌ای درباره این که بازار انرژی جهانی چه واکنشی به تشدید تحریم‌های ایران نشان خواهد داد، ندارد.

بر اساس گزارش رویترز، دولت آمریکا اعلام کرده که از عربستان سعودی، امارات متحده عربی و همپیمانان دیگرش برای جبران نفت ایران قول همکاری گرفته است.