پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48454558 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25689596
کد خبر : 256399 تاریخ ثبت : 1398/1/27 08:58 نظرات تایید شده : 1
رییس حوزه هنری بوشهر:

سینما بهمن به تکنولوژی روز مجهز می شود/ افتتاح سالن نمایش حوزه هنری+تصاویر

خلیج فارس: سالن نمایش حوزه هنری با مساحت ۲۳۰ متر مربع ساخته و برای آن 700 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

خلیج فارس: رئیس حوزه هنری استان بوشهر گفت: با همکاری مسئولان، سینما بهمن بوشهر نوسازی و به تکنولوژی روز مجهز می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس» امید پارسایی‌فر در آئین افتتاح سالن نمایش‌ حوزه هنری که در جوار سینما بهمن قرار دارد، اظهار داشت: این سالن دارای مساحت ۲۳۰ متر مربع است که برای ساخت آن 700 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی با اشاره به ساخت اتاق‌های کنترل، گریم، ضبط صدا، سالن نمایش فیلم در این مجموعه بیان کرد: در زمینه نور و وسایل فنی کمبودهایی وجود دارد که امیدواریم با حمایت فرمانداری شاهد رفع این مشکلات باشیم.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر خواستار حمایت همه مسئولان برای توسعه زیرساخت‌های هنری در بوشهر شد و اضافه کرد: با حمایت مناسب، سینما بهمن استان بوشهر به نسل جدید سینماهای ایران متصل و یک پردیس سینمایی مناسب در مرکز استان شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به فعالیت سینما بهمن بوشهر از دهه ۴۰ تاکنون خاطرنشان کرد: این سینما باید نوسازی شود و تکنولوژی‌های روز در این سینما مستقر شود که برای نوسازی سالن سینما بهمن با سه سالن و ۸۰۰ صندلی باید اهتمام جدی شود.

پارسایی‌فر از افزایش تولیدات هنری استان بوشهر به عنوان یکی از اولویت‌های امسال نام برد و افزود: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های عظیمی در حوزه هنری و فرهنگی است و باید از این ابزار و ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنیم.

وی به برخی از برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: در قالب این برنامه‌ها و چهارشنبه شب در آئین اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی از ۴۰ هنرمند استان بوشهر تجلیل می‌شود.

توسعه زیرساخت های هنری بوشهر

فرماندار شهرستان بوشهر در این آئین اظهار داشت: توسعه و تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در بوشهر با جدیت دنبال می‌شود و تلاش داریم که فضای مناسبی برای اهالی فرهنگ و هنر فراهم باشد.

عباس جمشیدی با اشاره به ساخت مجتمع فرهنگی هنری عالی‌شهر و سالن نمایش جزیره خارگ خاطرنشان کرد: احداث مجتمع فرهنگی و هنری شهر چغادک را برای سال جاری در دستور کار داریم.

وی از احداث یک مجتمع فرهنگی هنری برای شهر بوشهر خبر داد و اضافه کرد: امیدواریم با تأمین هزینه‌های مد نظر زمینه تحقق ساخت این مجتمع فراهم شود.