پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43536315 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20784122
کد خبر : 256277 تاریخ ثبت : 1398/1/26 18:18 نظرات تایید شده : 0

آشیانه‌سازی برای پرندگان زادآور در جزایر استان

خلیج فارس: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: به منظور بهینه سازی شرایط زیستگاهی برای پرندگان زادآور در جزایر این استان شماری آشیانه مصنوعی ساخته شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ فرهاد قلی نژاد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: هر سال در اوایل بهار با مشارکت کارشناسان محیط طبیعی، ماموران اجرایی و جوامع محلی تعبیه آشیانه مصنوعی برای پرندگان اگرت ساحلی انجام می شود.

وی بیان کرد: در این راستا هفته گذشته نیز این اقدام در جزایر محدوده آبهای شهرستان تنگستان انجام شد.

قلی نژاد اظهار داشت: عمده پرندگان زادآور در استان بوشهر از دسته آبزی و کنار آبزی هستند که با توجه به شرایط بیولوژیک و اکولوژیک خود، در زیستگاه های مختلف بخصوص در جزایر استان زادآوری دارند.

وی افزود: عمده این پرندگان در فصل های بهار و تابستان زادآوری دارند که جزایر استان بوشهر محل امن و مناسبی برای زادآوری دسته مهمی از این پرندگان هستند.

قلی نژاد یادآور شد: انواع پرستوهای دریایی و اگرتهای ساحلی از مهمترین پرندگان تولیدمثل کننده در استان بوشهر هستند که بیشتر این پرندگان آبزی بر روی سطح جزایر یا با حفر زمین لانه سازی دارند.

وی ادامه داد: برخی نیز مثل اگرت ساحلی با جمع آوری خاشاک بر روی سطح های بلندتر در جزیره نسبت به ساخت لانه اقدام می کنند که می توان با احداث آشیانه مصنوعی به آنها در راستای انجام موفق تر تولید مثل کمک کرد.

قلی نژاد اظهار داشت: ترویج اینگونه فعالیت ها و بخصوص مشارکت دوستداران محیط زیست و جوامع محلی در اینگونه اقدام ها می تواند در فراگیر تر شدن ترویج فرهنگ مشارکت زیست محیطی و حفظ تنوع زیستی کمک کند که این مهم از سوی اداره کل محیط زیست مورد توجه جدی قرار دارد.