پویاسامانه

کد خبر : 256244 تاریخ ثبت : 1398/1/26 16:58 نظرات تایید شده : 0

رتبه اول دشتی در مقاوم‌سازی مسکن روستایی

خلیج فارس: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: شهرستان دشتی با 59 درصد مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی رتبه اول اجرای این طرح در این استان را به خود اختصاص داد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ حمید حیدری بریدی روز دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان دشتی افزود: در زمان حاضر 38 درصد واحدهای مسکونی روستایی استان بوشهر مقاوم سازی شده است.

حیدری بریدی افزود: امسال یکی از طرح های مهم بنیاد مسکن ساخت 100 هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان در کشوراست که یکهزار واحد مسکونی آن در قالب طرح اقدام جامع در استان بوشهر ساخته می‌شود.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از طرح های این بنیاد دراستان بوشهر ساخت 77 واحد مسکونی ویژه خانواده های دارای 2 معلول است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان بوشهر به برنامه دولت برای مقاوم سازی واحد های مسکونی روستایی اشاره کرد و افزود: دولت آماده است با پرداخت وام کم بهره و دراز مدت 250 میلیون ریالی و کمک بلاعوض 80 میلیون ریالی واحد های مسکونی روستایی را مقاوم سازی کند.

حیدری بریدی تاکید کرد: واحدهای مسکونی مقاوم سازی شده درروستاها نقشی مهم درجلوگیری از وارد شدن خسارت و تلفات انسانی داشته است و در جریان زلزله بخش شنبه وطسوج درسال 1392 واحد های مسکونی مقاوم سازی شده هیچ گونه خسارتی ندید.

وی از مردم روستاهای استان بوشهر خواست از این فرصتی که دولت برای آنها فراهم کرده استفاده و برای دریافت تسهیلات ویژه مقاوم سازی و کمک بلاعوض دولت شتاب کنند.

-->