پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43702347 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20949826
کد خبر : 256150 تاریخ ثبت : 1398/1/26 10:03 نظرات تایید شده : 21
عضو شورای شهر بوشهر:

فقط زور شهرداری به آدم‌های ضعیف می‌رسد/ با تخلفات مجتمع‌های استوار و حاجیانی برخورد شود

خلیج فارس: معاون شهردار بوشهر نیز بیان کرد: اخیرا چک 1.5 میلیاردتومانی عوارض شهرداری مربوط به ساختمان استوار پاس نشده است.

خلیج فارس- رقیه زیرک: عضو شورای شهر بوشهر به دلیل آنچه تخلفات ساختمانی در دو مجتمع بزرگ این شهر دانست، خواستار برخورد جدی و عدم مماشات شهرداری شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ روح الله نصرتی در نشست علنی یکشنبه شب شورای شهر که شهردار و برخی معاونان وی نیز حضور داشتند گفت: مجتمع تجاری خورشید حاجیان (مجاور پارک خلیج فارس) و مجتمع تجاری نادر استوار (روبروی مسجد توحید) دارای تخلفاتی هستند که شهرداری باید بدون مماشات در این خصوص ورود کند.

وی با بیان اینکه چرا زور شهرداری فقط به آدم های بدبخت می رسد، افزود: مجتمع استوار با وجود تخلفاتی که داشته، فعالیت بخشی از مغازه های مجاور خیابان را شروع کرده، یا در مجتمع حاجیان که متعهد به ساخت پارکینگ برای شهرداری بود و در اسفند 96 کلنگ زنی شد، تا امروز هیچ کاری صورت نداده است.

نایب رییس شورای شهر با بیان اینکه شهرداری نباید به تماس های برخی افراد بانفوذ درباره چشم پوشی از تخلفات ساختمانی بزرگ توجه کند، افزود:  قطعا با عملکردی که سازندگان این پروژه ها درخصوص عدم توجه به اصول فنی دارند، افرادی هم که واحدهای تجاری را پیش خرید کرده اند متضرر می شوند.

وی در پایان خطاب به شهردار خواستار دستورات لازم به زیرمجموعه برای رسیدگی به وضعیت این دو مجتمع شد و افزود: زور و قدرت نیروهای شهرداری نباید فقط به افراد ضعیف و جمع کردن فرغون و بیل آنها از پروژه ساختمانی شان برسد، بلکه قانون باید برای همه یکسان باشد.

درخواست کمیسیون عمران برای تعطیلی این دو پروژه

در همین حال، بارگاهی معاون مالی، اداری شهرداری بوشهر که در جلسه حضور داشت، گفت: اخیرا چک 1.5 میلیاردتومانی عوارض شهرداری مربوط به ساختمان استوار پاس نشده که هزینه های دادرسی آن واریز شده تا روند حقوقی اش دنبال شود.

وی ادامه داد: اعضای شورای شهر در جریان پلمب چندین باره این دو پروژه هستند، اما واقعیت این است که برخی اوقات کار از دست شهرداری خارج می شود.

در همین حال، پویا دولابی رییس کمیسیون عمران و معماری شورای شهر بوشهر خطاب به شهردار گفت: در جریان باشید که نامه درخواست پلمپ هر دو مجتمع استوار و حاجیانی به شهرداری ارسال خواهد شد.

وی ادامه داد: مجتمع استوار روی یک پی بنا شده که مجوز ندارد و قابل اطمینان نیست، ضمن اینکه دو طبقه پارکینگ را به تجاری مبدل نموده و موارد دیگر مثل گودبرداری غیراصولی که عملا باید گفت حتی اگر شهرداری و شورا قید درآمد مالی از این پروژه را بزند، اکنون مسائل فنی آن محل بحث است.

دولابی تصریح کرد: برخی معتقدند که برخورد با تخلف ساختمانی در مجتمع های بزرگ مقابله با سرمایه گذاری است، ولی واقعا گرفتن یک پلاک زمین و بالا آوردن ساختمان با پول مردم و اینکه امروز دچار مشکل مالی شده باشید، سرمایه گذاری نیست، بلکه ایجاد چالش برای شهر است. امروز یکی از پروژه ها به اینجا رسیده که مثلا واحدی که 50 میلیون تومان پیش فروش شده، به دلیل نوسانات بازار به 200 میلیون تومان رسیده و فردی که اسم سرمایه گذار دارد، پول برای تمدید قرارداد مشاور هم ندارد.

شهردار بوشهر نیز با بیان اینکه موضوع این دو مجتمع تجاری پیچیده شده، تصریح کرد: شهرداری قطعا درباره تخلفات پلاک های بزرگ تر جدی خواهد بود.

نصرتی نایب رییس شورا نیز که در غیاب دهدار اداره جلسه را برعهده داشت، در پایان گفت: از ابتدای سال مشکل این دو مجتمع در دست احداث را بیان کرده و قطعا وضعیت آن را با جدیت پیگیری خواهم کرد.