پویاسامانه

کد خبر : 256024 تاریخ ثبت : 1398/1/25 11:44 نظرات تایید شده : 0

۱۵۰۰ واحد مسکونی ویژه نیازمندان روستایی استان ساخته می‌شود

1500 واحد مسکونی ویژه نیازمندان روستایی استان بوشهر ساخته می‌شودخلیج فارس: مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از ساخت یک‌هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در روستاهای استان خبر داد و گفت: علاوه بر ساخت این واحدها یک‌هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام جامع عملیات ساخت آن در استان آغاز می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ حمید حیدری بریدی صبح امروز در نشست با مسئولان شهرستان تنگستان با گرامیداشت دهه حساب 100 امام(ره) با بیان اینکه نهضت ساخت مسکن در شهرها و روستاهای استان بوشهر آغاز شده است اظهار داشت: امسال موضوع مسکن یکی از اولویت‌های مهم دولت و بنیاد مسکن در شهرها و روستاها است.

وی، از اجرای طرح اقدام جامع ویژه نیازمندان شهری و روستایی خبر داد و بیان کرد: در قالب این طرح 100 هزار واحد مسکونی امسال در شهرها و روستاهای سراسر کشور ساخته می‌شود که سهم استان بوشهر از این تعداد یک‌هزار واحد مسکونی است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر افزود: در این راستا برای تهیه زمین و آغاز عملیات ساخت یک‌هزار واحد مسکونی طرح اقدام جامع، رایزنی‌هایی با اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر انجام شده است.

حیدری بریدی با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی ویژه روستائیان خاطرنشان کرد: برای ساخت واحدهای مسکونی روستائیان طرح جدیدی تدوین و ابلاغ شده که در قالب آن یک‌هزار و 552 واحد مسکونی در روستاهای استان بوشهر ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست ساخت 550 واحد مسکونی در روستاها اجرایی می‌شود تصریح کرد:برای ساخت این واحدها 550 نفر برای دریافت تسهیلات کم بهره و آغاز عملیات اجرایی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌ها در تنگستان گفت: بیشترین جمعیت این شهرستان در روستاها سکونت دارد که توسعه زیرساخت‌های عمرانی، رفاهی، ورزشی، تفریحی و واحد مسکونی در تنگستان در اولویت قرار دارد به‌‌گونه‌ای که سهم شهرستان تنگستان از یک‌هزار و 552 واحد مسکونی روستایی استان بوشهر، 150 واحد است.

فرماندار تنگستان هم با قدردانی از خدمات ارزشمند بنیاد مسکن استان بوشهر اظهار داشت: خدمات این نهاد در ابعاد گوناگون ساخت مسکن، زمین چمن مصنوعی و بوستان روستایی، طرح هادی و پروژه‌های زیرساختی قابل تقدیر و سپاس است.

-->