پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 44745400 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21990168
کد خبر : 255939 تاریخ ثبت : 1398/1/25 07:55 نظرات تایید شده : 0

دستگیری سه متخلف شکار و صید در تنگستان

خلیج فارس: سرپرست اداره حفاظت محیط زیست تنگستان گفت: سه متخلف شکار و صید در منطقه حفاظت شده کوه بیرمی این شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ غلامحسن حاجیانی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در پی گزارش دوستداران محیط زیست مبنی بر ورود سه شکارچی متخلف با یک قبضه اسلحه جنگی کلاشینکف به منطقه حفاظت شده کوه بیرمی(خائیز) ماموران یگان حفاظت این منطقه به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی بیان کرد: ماموران به محض اطلاع از ورود شکارچیان غیرمجاز به منطقه علاوه بر هماهنگی با مرجع قضایی با همراهی نیروی انتظامی راهی منطقه شدند.

حاجیانی ادامه داد: پس از رصد متخلفان در منطقه درحالی که نزدیک به چادر یکی از عشایر منطقه بودند سه نفر متخلف شکار و صید دستگیر شدند.

وی یادآور شد: از متخلفان دستگیر شده یک قبضه سلاح جنگی کلاشینکف به همراه چهار عدد فشنگ جنگی کشف و ضبط شد.

حاجیانی ادامه داد: متخلفان پس از تنظیم صورتجلسه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قانونی شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: فصل بهار فصل زادآوری حیات وحش بوده و شکار حیات وحش در این فصل بسیار ناجوانمردانه است.

فرهاد قلی نژاد افزود: دوستداران طبیعت می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف گزارش های خود را به نزدیکترین اداره یا پاسگاه محیط بانی اطلاع دهند.

وی اظهار داشت: یگان حفاظت محیط زیست این آمادگی را دارد تا با دریافت گزارش های مردمی بصوت شبانه روزی با متخلفان زیست محیطی برخورد کند.