پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24292863 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1354589
کد خبر : 255907 تاریخ ثبت : 1398/1/24 21:35 نظرات تایید شده : 0

پرداخت ۱۰ میلیون به هر خانواده داغ‌دیده از سیل

خلیج فارس:رئیس جمعیت هلال‌احمر با اعلام واریز ۱۰۰ میلیارد تومان کمک‌های نقدی مردمی به حساب جمعیت تا صبح امروز اعلام کرد: مقرر شده به ۷۰ خانواده که براساس گزارش پزشکی قانونی در سیل اخیر داغدار شده‌اند، ۱۰ میلیون تومان پرداخت شود.


به گزارش«خلیج فارس» به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ علی اصغر پیوندی در جمع خبرنگاران با تشریح جزئیات خدمات امدادی هلال احمر در سیل‌های اخیر کشور اظهار کرد: مردم نوعدوست کشورمان تا صبح امروز برای هموطنان خود ۱۰۰ میلیارد تومان به حساب هلال‌احمر واریز کردند که ضمن تقدیر و تشکر از این همکاری باید گفت که انتظار می‌رود تا مردم همراه و نوعدوست کشورمان بیش از این به یاری هموطنان خود بشتابند تا بتوانیم بار کوچکی از مشکلات بسیار آسیب‌دیدگان را از دوش آن‌ها برداریم.

کمک‌های مردمی به شکل نقدی در اختیار سیل زدگان قرار می‌گیرد

وی با تاکید بر اینکه تمامی کمک‌های مردمی تا ریال آخر آن به صورت نقدی و با توجه به ارزیابی بنیاد مسکن و سایر نهاد‌ها و هلال احمر میان خانواده‌های آسیب دیده از سیل توزیع خواهد شد، خاطرنشان کرد: تجربه زلزله کرمانشاه که در آن تمام کمک‌های مردمی با سود آن میان آسیب دیدگان توزیع شد، نشان داد که با توجه به تفاوت نیاز‌های مردم آسیب دیده بهتر است تا کمک‌های مردمی به صورت نقدی در اختیار آن‌ها قرار گیرد و بر این اساس به محض بهبود اوضاع و پایان عملیات امدادرسانی با هماهنگی سایر نهاد‌ها و اعلام شفاف جزئیات؛ کمک‌های نقدی مردمی در میان آسیب دیدگان از سیل اخیر کشور توزیع خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین با اعلام اینکه مجموع ارزش کمک‌های غیرنقدی جمع آوری شده ۳۰ میلیارد تومان بوده است، درباره میزان کمک‌های خارجی تاکید کرد: کمک‌های خارجی از سوی نهادهایی، چون اتحادیه اروپا، فدراسیون و … اعلام شده، اما به علت بسته بودن سوئیفت‌ها متاسفانه تا این لحظه یک دلار یا یورو به هلال احمر ایران واصل نشده است، اما کمک‌های غیرنقدی خارجی دریافت شده است.

به گفته وی هلال احمر ایران در نامه‌ای به فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر درخواست کرده است تا راهکاری در نظر بگیرد تا کمک‌های مردمی سایر کشور‌ها و نهاد‌های بین المللی و جمعیت‌های ملی بدون هیچ مشکلی در اختیار هلال احمر ایران قرار گیرد چراکه موضوع کمک به سیل زدگان کاملا مردمی و بشردوستانه بوده و تحریم‌ها نباید به مردم آسیب دیده، ضرری برساند و لذا ضروری است تا راه کمک به مردم سیل زده ایران، تسهیل شود.

پیوندی همچنین با تقدیر از مردم عزیز ایران و تمامی کسانی که همراه و همگام آسیب دیدگان سیل بوده اند، گفت: باید از همه مردم ایران و به خصوص آن‌ها که همراه و همگام هلال احمر بوده و کمک‌های خود را به سیل زدگان اهدا کردند به خصوص ورزشکاران، هنرمندان، بازیگران و تمام سلبریتی‌ها تقدیر و تشکر خاص کرد.

امدادرسانی به ۴۴۵ هزار تن و اسکان اضطراری ۲۲۷ هزار نفر در سیل کشور

وی با اشاره به امدادرسانی به ۴۴۵ هزار تن از هموطنان در سیل اخیر، گفت: ۲۲۷ هزار تن نیز از خدمات اسکان اضطراری بهره بردند که ۱۰۰ هزار تن آن‌ها در خوزستان با توجه به شرایط خاص استان بوده و ۴۰ هزار چادر نیز میان سیل زدگان توزیع شده است.

هزینه ۱۲۶ میلیاردی هلال احمر در سیل کشور از محل منابع و ذخایر داخلی

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به هزینه خدمات و اقلام زیستی و بهداشتی ارائه شده در مناطق سیل زده کشور گفت: تا صبح امروز، ۱۲۶ میلیارد تومان از منابع داخلی هلال احمر که از محل اعتبارات داخلی و دولتی و همچنین ذخایر انبار‌های امدادی هلال احمر بوده، در مناطق سیل زده هزینه شده است.

پیوندی با تاکید بر اینکه توزیع کمک‌های مردمی با حضور افراد صاحب صلاحیت انجام خواهد شد، افزود: این شیوه توزیع، شفافیت عملکرد و میزان اعتمادی را که مردم به هلال احمر دارند ارتقا می‌دهد.

وی به اثرات مثبت و منفی سیل اخیر در کشور نیز اشاره و عنوان کرد: از دست دادن جان یک انسان هم بسیار دردناک و رنجبار است، اما با توجه به گستردگی و حجم سیل، فوت تنها ۷۰ شهروند در کشور بر اثر این حادثه مهیب، نشانگر عملکرد مناسب تمام تیم‌های امدادی، پشتیبانی و هشدار و امداد و نجات سریع بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ما قبل از وقوع سیل براساس پیش بینی‌های هواشناسی، اقلام امدادی و زیستی را در انبار‌های استان‌های در معرض سیل و استان‌های معین دپو کرده بودیم، اذعان کرد: تقویت انبار‌های امدادی در لحظات اولیه وقوع سیل در کشور، کمک زیادی به ما کرد و اعزام نیرو‌ها و اقلام امدادی از استان‌های معین باعث شد ما در منطقه اشراف بالایی داشته باشیم و امدادرسانی‌ها به سرعت انجام شود.

دکتر پیوندی، دیگر نکته مثبت در مدیریت سیل کشور را، همدلی و انسجام تمامی دستگاه‌های دخیل در مدیریت بحران کشور دانست و خاطرنشان کرد: تغذیه، درمان و اسکان اضطراری آسیب دیدگان با هماهنگی آموزش و پرورش و دیگر نهاد‌ها در مدارس، مساجد و …با سرعت انجام شد. در کنار این هماهنگی، مشارکت گسترده مردم در سیل مهربانی موجب می‌شود هلال احمر بتواند حمایت بیشتری از آسیب دیدگان که بعضا تمام خانه و وسایل زندگی خود را ازدست داده اند، داشته باشد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی بی نظمی‌هایی که بعضا در روز‌های نخست حادثه سیل در برخی نقاط به وجود آمده بود، اظهار کرد: در روز‌های نخست پس از هر حادثه، التهابات و حساسیت‌های خاصی بروز می‌کند، برهمین اساس در برخی شهرستان‌ها شاهد بی نظمی‌هایی در روز‌های نخست پس از حادثه بودیم که با توجه به تب حادثه، چنین مسائلی دور از انتظار نیست، اما با همکاری نیرو‌های نظامی و انتظامی مشکلات برطرف شد و نظم و آرامش به مناطق حادثه دیده بازگشت.

اجرای طرح‌های نوروزی هلال احمر در دو بخش امداد و نجات و ایمنی و سلامت مسافران نوروزی

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه به اجرای طرح‌های امداد و نجات و ایمنی و سلامت مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: از روز ۲۵ اسفند ۹۷ تا روز ۱۷ فروردین جاری این دو طرح در سراسر کشور به اجرا درآمد که در طرح امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۰ پایگاه ثابت و موقت با استقرار ۵۵۰۰ امدادگر در سراسر کشور در حوادث احتمالی از قیبل سیل، برف و کولاک و … خدمات لازم را به مردم ارائه دادند.

پیوندی با بیان اینکه هدف هلال احمر از اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، فرهنگ سازی از طریق برپایی خیمه‌های نماز، فضا‌های دوستدار کودک، اجرای پویش بهرفت و … است افزود: بیش از ۱۰ هزار جوان هلال احمری در ایام نوروز با استقرار در حدود ۱۲۰۰ پایگاه و همچنین حضور در مکان‌های پرتردد در قالب تیم‌های سحاب، خدمات شایسته‌ای را به مسافران نوروزی ارائه کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: بنا بر اعلام پلیس راهور، تلفات حوادث جاده‌ای در نوروز امسال ۳۷ درصد کاهش یافته که امیدواریم با تلاش‌های تمام دستگاه‌های خدمات رسان و همکاری مردم، هر سال از میزان حوادث و تلفات جاده‌ای کاسته شود.
کلمات کلیدی خبر : خانواده داغ‌دیده سیل
-->