پویاسامانه

کد خبر : 255337 تاریخ ثبت : 1398/1/21 10:05 نظرات تایید شده : 0

دستگیری کلاهبردار اینترنتی در بندرعباس

خلیج فارس: رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب خبر داد و گفت: درگاه‌های جعلی بانکی یکی از مهمترین شگردهای کلاهبرداران اینترنتی است.

‌به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ ‌سرهنگ علی اصغر افتخاری در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه و اعلام شمایت یک نفر از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب وی، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه اطلاعات حساب شاکی از طریق درگاه جعلی بانک(فیشینگ) به سرقت رفته بود، افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد مجرم سایبری پس از دسترسی به اطلاعات بانکی شاکی، مبلغ 25 میلیون ریال را طی سه مرحله برداشت کرده است.

رئیس پلیس فتا هرمزگان خاطرنشان کرد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم به هویت آقای "م.غ" شناسایی و طی یک عملیات پلیسی در مخفیگاه خود دستگیر شد.

این مسوول انتظامی با اشاره به اینکه پرونده در حال پیگیری و بررسی است اظهارداشت: در بازجویی تخصصی بعمل آمده، متهم به بزه انتسابی اعتراف و معترف شد که از طریق بدست آوردن اطلاعات کارت افرادی که در این سایت همسریابی ثبت نام کرده اند اقدام به برداشت غیرمجاز کرده است.

رییس پلیس فتا استان هرمزگان از عموم شهروندان خواست تحت هیچ عنوانی اطلاعات کارت بانکی خود را در چنین سایت هایی که همگی جعلی بوده و جهت کلاهبرداری طراحی شده اند قرار ندهند چراکه ممکن است از حساب آنها سوء استفاده شود.

کارشناس ارشد فضای فجازی پلیس استان با بیان اینکه سایت‌های همسریابی به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند، افزود : مجرمان اینترنتی با استفاده از روش های جدید و تبلیغات دروغین سعی در دسترسی به اطلاعات حساب بانکی کاربران را دارند بنابراین شهروندان باید هوشمندانه در این فضا حضور پیدا کنند.

علی اصغر افتخاری در پایان از عموم مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه جرائم رایانه‌ای مراتب را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا بخش گزارش‌های مردمی و شماره تلفن 07621825964 اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان اقدام شود.

-->