پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 47668704 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24906897
کد خبر : 255237 تاریخ ثبت : 1398/1/20 17:46 نظرات تایید شده : 0

عکس/ وزیری که با لباس سپاه خود را به ساختمان مجلس رساند

خلیج فارس: نوبت عصر مجلس شورای اسلامی با حاشیه‌های جالبی همراه بود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه ۲۰ فروردین ماه) در حالی آغاز شد که قرار بود طرح دو فوریتی تقویت جایگاه سپاه پاسداران در مقابل اقدامات آمریکا در دستور کار قرار بگیرد.

(تصویر) وزیری که با لباس سپاه خود را به ساختمان مجلس رساند

درب صحن علنی ساعت ۱۴ و ۲۰ دقیقه به روی رسانه‌ها باز شد و بعد از تلاوت آیاتی از قرآن کریم جلسه به صورت رسمی آغاز شد.

همچنان بازار عکس برداری و سلفی نمایندگان با لباس‌های سبز سپاه در جلسه داغ است. اما حضور امیرسرتیپ امیرحاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با لباس سبز سپاه پاسداران در صندلی‌های ردیف اول در جلسه علنی توجه تمامی رسانه‌ها را به خود جلب کرد.

وزیر دفاع برای حمایت از سپاه پاسداران در مقابل اقدام نابخردانه آمریکا امروز با لباس فرم سپاه پاسداران در جلسه حضور یافته است و قرار است در حضور وی این طرح دو فوریتی بررسی شود.

قاضی‌زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس بعد از قرائت نام طرح دو فوریتی اعلام کرد که نام لاریجانی رئیس مجلس به عنوان اولین امضا کننده قرار دارد، لذا خطاب به لاریجانی گفت: آیا شما به عنوان موافق طرح صحبت می‌کنید که لاریجانی خطاب به قاضی زاده هاشمی اظهار کرد: لطفا نام بعدی را اعلام کنید تا در موافقت با طرح صحبت کند که در این زمان نام دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران به عنوان موافق و طراح این طرح اعلام شد.

با اعلام قاضی‌زاده هاشمی درباره اعلام نام مخالفان برای بررسی دو فوریت این طرح تعجب رسانه‌ها را دربرداشت، زیرا کسی گمان نمی‌کند نماینده‌ای بخواهد در مخالفت با این طرح دو فوریتی و حمایتی از سپاه سخن بگوید؛ اما دلیل مخالفت شهریاری نماینده مردم بوشهر و رحیمی نماینده مردم تهران ضعیف بودن این طرح بود و اعلام کردند که باید طرحی سه فوریتی و قوی‌تر ارائه شود.

(تصویر) وزیری که با لباس سپاه خود را به ساختمان مجلس رساند

حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه یکی دیگر از موافقانی بود که درباره این طرح سخن گفت، وی در میانه سخنان خود در زمان اشاره به حمله اتمی آمریکا به شهر‌های ژاپن در زمانی که می‌خواست نام شهر «ناکازاکی» را قرائت کند به اشتباه آن را نازاکی و بعد با اعتراض نمایندگان آن را نازاکاکی نام برد که در نهایت بعد از تلاش بسیار نام صحیح این شهر را اعلام کرد.

این موضوع خاطره قرائت نام موزه لوور پاریس توسط رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس را در فضای مجلس زنده کرد، رنجبرزاده عضو گروه دوستی و پارلمانی ایران و فرانسه در زمان قرائت تذکرات کتبی نام این موزه را به اشتباه لووِر قرائت کرد.

با پایان یافتن سخنان مخالفان و موافقان مجلس وارد رأی گیری درباره دو فوریت طرح تقویت جایگاه سپاه در مقابل اقدامات آمریکا شد که این موضوع تکاپو و هیجان بسیاری را میان نمایندگان به وجود آورد و هیئت رئیسه مدام نمایندگان را تشویق می‌کرد تا هرچه سریع‌تر رأی خود را اعلام و همه آن‌ها در این رأی گیری شرکت کنند.

مره صدق نماینده کلیمیان در مجلس با عجله می‌خواست تا به صندلی خود رسیده و رأیش را اعلام کند و در این میان امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس با فریاد وی را تشویق می‌کرد تا هرچه سریع‌تر رأی خود را بدهد.

بعد از پایان رأی گیری و در زمانی که آرا بر روی مانیتور بزرگ صحن مجلس به نمایش درآمد بلافاصله ابطحی نماینده مردم خمینی شهر که در جایگاه ناطقان قرار گرفته بود فریاد مرگ بر آمریکا سر داد و نمایندگان مجلس هم با وی همخوانی کردند که در این میان لاریجانی با مزاح گفت: صدای بلند شما نگذاشت من تصویب شدن دو فوریت این طرح را اعلام کنم که بعد از قرائت آرا و اعلام تصویب دو فوریت این طرح توسط رئیس مجلس بار دیگر ابطحی با صدای بلند فریاد مرگ بر آمریکا سر داد و دیگر نمایندگان هم وی را همراهی کردند.

دو فوریت طرح تقویت جایگاه سپاه پاسداران در مقابل اقدامات آمریکا در نهایت با ۱۸۹ رأی موافق، ۲ مخالف و یک ممتنع از مجموع ۱۹۸ رأی مأخوذه به تصویب رسید و با دستور لاریجانی رئیس مجلس به منظور بررسی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارسال شد.کلمات کلیدی خبر : وزیر مجلس وزیر دفاع