پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 27705162 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23620890
کد خبر : 255056 تاریخ ثبت : 1398/1/19 20:26 نظرات تایید شده : 0

امام جمعه: بوشهر از استان‌های موفق در عرصه هنر است+عکس

خلیج فارس: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: بوشهر از استان‌های موفق در عرصه هنر است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ آیت الله صفایی بوشهری عصر دوشنبه در دیدار با هنرمندان بوشهری به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: هنر زیباترین شیوه ارائه مفهوم است و بدون استفاده از هنر در هر کاری شاهد نقص خواهیم بود.

بوشهر از استان‌های موفق در عرصه هنر است

وی با اشاره به اهمیت راه اندازی موزه‌های هنر خاطرنشان کرد: بوشهر از استان‌های موفق در عرصه هنر است و با واکاوی تاریخ مشخص می‌شود که از زمان تمدن ایلامی در بوشهر شعر سروده شده است.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر تشکیل شورای عالی هنری غیر رسمی با حضور هنرمندان و دستگاه‌های مربوط برای ساماندهی فعالیت‌های مرتبط با هنر اضافه کرد: خط مقاومت هنری باید حفظ و متناسب با شرایط فرارو برای آن برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به استفاده امپریالیسم از ابزار هنر برای رسیدن به اهداف و خواسته‌هایشان ادامه داد: امپریالیسم و استکبار هنری رسانه‌های بی‌شماری در اختیار گرفته‌اند تا به اهداف خود در این زمینه دست یابند.

آیت الله صفایی بوشهری خواستار پیش‌بینی اعتبار لازم برای مقابله با امپریالیزم هنری و استکبار هنری شد و تصریح کرد: در ارتباط با هنر باید به سمت خودکفایی اعتباری هنر حرکت کرد و مسئولان باید حمایت لازم را از هنرمندان داشته باشند.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر نیز در این دیدار از برگزاری متنوع حوزه هنری بوشهر به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی خبر داد و اظهار داشت: هنرمندان نقش بسیار مهمی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب دارند.

امید پارسایی‌فر اضافه کرد: هنرمندان با تولیدات مناسب خود می‌توانند نقشی اساسی در ترویج سبک زندگی اسلامی به عنوان یکی از راهبردهای مهم بیانیه گام دوم انقلاب داشته باشند.

در این نشست تابلو نقاشی شهید مرتضی آوینی اثر هنرمند محمد نادری از سوی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر رونمایی شد.

-->